Tato nová sportovní událost je organizována společností Rennsteiglauf Sportmanagement und Touristik GmbH se sídlem v Schmiedefeldu, která již zastřešovala organizaci takových skvělých akcí, jako Guts Muths-Rennsteiglauf nebo také Rennsteig-Staffellauf. Při Thüringer Skimarathonu si přijdou na své jak profesionální sportovci, tak závodníci, kteří si chtějí trasu především vychutnat. Základ toho představuje pestrý profil tratě ve spojení s překrásnými výhledy. Od Vesser, okrajové čtvrti Suhlu, vede přes 43 km dlouhá trať klasickou technikou biosférickou rezervací UNESCO Vessertal-Thüringer Wald až do zimního sportovního centra v Oberhofu. Atmosféra sportovní akce je dotvářena příjemnými detaily. Mezi ně můžeme zahrnout Kloßparty nebo závěrečnou párty po závodě.

Při premiéře 17. ledna 2015 už nyní přislíbili svou účast někteří velikáni zimních sportů. Na startovní listině se tedy objeví jména jako Manuela Henkel, Sabrina Buchholz, Sebastian Haseney, Jens Filbrich či Axel Teichmann, spolu s dalšími téměř 260 nadějnými mladými sportovci z regionu. Organizátoři jsou hrdí, že se jim dostalo takové podpory. „Pět bývalých profesionálních sportovců, kteří ve své disciplíně patřili ke světové špičce, nám mohou se svými zkušenostmi na běžeckých tratích poskytnout skvělé rady, jak úspěšně uspořádat mezinárodní dálkový běh. Také jejich sláva nám samozřejmě pomůže získat popularitu pro tento závod a také pro Thüringen Wald jako region běžeckého lyžování,“ míní Andreas Luck, viceprezident Breitensport des Thüringer Skiverbandes a Marcus Clauder z pořádající organizace Rennsteiglauf GmbH.

Profil tratě je náročný, ale zvládnutelný – závodníci musí zvládnout celkem téměř 1 000 výškových metrů stoupání a 827 výškových metrů klesání. Na 43 km dlouhé trati budou připraveny čtyři občerstvovací stranice a jedna servisní stanice s možností přimazání lyží.

„Těšíme se na nové dobrodružství v Thüringenu a doufáme, že osloví mnoho příznivců zimního sportu,“ říkají organizátoři.

www.thueringer-skimarathon.de