Náhorní plošina v nadmořské výšce 1 200 m poskytuje ideální podmínky pro prvotřídní běžkařský areál, který je ověnčen mnoha vavříny; mimo jiné i oceněním renomovaného lyžařského magazínu ADAC jako jeden ze 3 nejlepších areálů svého druhu v Evropě. Mezi českými běžkaři však na své objevení stále čeká. 279 km vzájemně propojených tras se rozprostírá mezi 5 vesničkami Seefeld, Reith, Mösern, Leutasch, Scharnitz v dosahu cca 30 km od rakouského střediska zimních sportů – Innsbrucku, tedy 5,5 hodiny jízdy z Prahy a o hodinku více z Brna.Z českých cestovních kanceláří sem zatím míří pouze jediná – CK Kudrna, která se na zimní výpravy na běžkách specializuje:http://www.kudrna.cz/…-lyzich.html
Rozmanitá krajina nabízí širokou škálu tras různé obtížnosti, od jednoduchých rovinek pro ležérní svezení mezi vesničkami až po přísné tréninkové okruhy v kopcích pro závodníky a vytrvalce. Všechny se vlní pohádkovou tyrolskou krajinou s kulisou masivu Karwendel a dalších horských panoramat. Orientace je až dětinsky snadná díky dokonale propracovanému systému značení, který dělí okruhy do tří barevných skupin: A - modré (jednoduché), B - červené (středně náročné) a C - černé (obtížné). Trasu si můžete naklikat a promyslet předem na interaktivní mapě, stejnou mapu v papírové podobě si můžete za vyzvednout i na info pointech po celé trase.http://www.seefeld-langlauf.at/…ufloipen.htmK orientaci v terénu slouží přehledné tabule, kde se krom označení, názvu a obtížnosti okruhu můžete prohlédnout i výškový profil, místo ve kterém se na profilu právě nacházíte, kolik vám ještě zbývá do cíle a na které okruhy se cestou můžete napojit. To vše samozřejmě přeložené i do angličtiny a s číslem na případnou první pomoc. Jednoduše dokonalé! Po zaplacení denního příspěvku 3 € (za 3 a více dní 9 €) pro ubytované hosty (u CK Kudrna v ceně zájezdu) u kteréhokoliv info pultíku dostanete barevný náramek, kterým demonstrujete férové užívání areálu a podporu skutečně funkčního systému.


Z celkového počtu 279 km tras je 154,3 km určeno pro klasické lyžování a 124,7 km pro bruslení. Často běží samozřejmě paralelně při sobě. Zajímavostí je, že některé trasy, ač dostatečně široké, jsou přísně jednosměrné. Pokud nechcete být nutně za ignoranta, vyplatí se tento režim dodržovat. Stejně tak se se zlou potážete, pokud se do stopy vypravíte se psím doprovodem. Jako malá náplast poslouží alespoň 1,5km dlouhý okruh v Leutasch (na trase A8 Lehner Trail), který je pro lyžařské radovánky se čtyřnohými kamarády přímo vyhrazený. K dispozici je také speciální osvětlená trať Seefeld Night XC Ski Track v délce 3 km na trase Seefeld - Mösern, kde můžete plnit tréninkové plány i po slunce západu (denně 17:00-20:00 hod.).

www.kudrna.cz