„Jedním z důvodů, proč jsem se stal tváří populárního seriálu Stopa pro život, bylo oslovení ze strany pořadatelů. Nápad se mi zalíbil, asi i proto, že jedním ze závodů série je pro mě „domácí“ závod Karlův běh, který se po několika letech vrací zpět na Boží Dar. S nabídkou jsem souhlasil také proto, že mě těší vzrůstající počty běžkařů, kteří se těchto masových lyžařských závodů účastní. Vše také přišlo v době, kdy již druhým rokem jede můj projekt Bezva běžky CZ, který zahrnuje nejen Školu běžeckého lyžování Lukáše Bauera, ale jedná se o projekt s naprosto komplexním přístupem a službami pro lyžařské nadšence všech úrovní. Ten bych také na Stopě rád představit široké veřejnosti.“
Stejně jako ostatní velké závody v ČR, postihla v loňském roce „Stopu“ na sníh velmi skoupá zima a dva závody ze tří musely být zrušeny. Výjimkou se stal Šumavský skimaraton Kooperativy, který se uskutečnil v roce 2014 jako jediný velký lauf v naší republice. Obětavost pořadatelů neznala mezí. Ti museli z nejvyšších míst Šumavy svážet zbytky sněhu a ručně lopatami naházet a upravit mnoho kilometrů tratě. Odměnou jim byly vděk, chvála a nadšení stovek účastníků.


Šumavský skimaraton KooperativyStopa pro život 2015 během jednoho měsíce potěší milovníky běžkařského sportu v nejkrásnějších lokalitách českých hor a očekává vysokou účast. Uplynulé ročníky ukázaly, že Stopa pro život je jednoznačně nejlepším seriálem závodů v běhu na lyžích u nás. Kromě důrazu na bezchybné pořadatelské, organizační a technické provedení je její prioritou zajištění kvalitních služeb v areálu pro maximální pohodlí a spokojenost závodníků i jejich doprovodu. Také v letošním roce se běžkaři mohou těšit na VELKOKAPACITNÍ VYHŘÍVANÝ STAN s klidovou zónou, jídelnou a výdejem několika druhů teplých jídel z vlastní kuchyně. Určitě uvítají 100 % spolehlivé DEPO KOOPERATIVY, kde najdou zdarma úschovnou lyží a zavazadel po celý den i pohodlné vyhřívané převlékárny. Nebude chybět zateplený SKI SERVIS ČESKÉ SPOŘITELNY s profesionálními servismany. Zájemci mají také opět na každém závodě možnost využít TESTOVACÍ CENTRUM ROSSIGNOL. Zde mají šanci v rámci závodu otestovat lyže z kompletní řady Rossignol 2014 - 2015. Každý závodník navíc obdrží v rámci startovného dárek od společnosti LAWI (čepici, čelenku nebo šátek) s logem Stopa pro život a energetické VÝROBKY NUTREND. V areálech závodů dále na účastníky čekají prodejní stánky partnerů, audiovizuální doprovod závodů s profesionálním moderátorem, slavnostní vyhlašování výsledků na velkém pódiu a další občerstvení. Na perfektně připravených tratích závodů jsou zimním podmínkám přizpůsobené OBČERSTVOVACÍ STANICE s energetickými nápoji, tyčkami a gely Nutrend. Výsledky účastníků v závodu jsou měřeny osvědčenou ČIPOVOU TECHNOLOGIÍ SPORTSOFT.


Krkonošská 70 KooperativyLetošní ročník Stopy přichází s několika novinkami. Ty největší jsou vstup 4. závodu, Jilemnické 50 do série SPŽ, návrat zázemí Karlova běhu z Abertam zpět na Boží Dar a spojení seriálu s tváří našeho nejúspěšnějšího mužského reprezentanta v běhu na lyžích, Lukáše Bauera. V rámci jeho projektu Bezva běžky CZ budou na všech závodech seriálu působit v prostoru tzv. XC Free Style Parku proškolení instruktoři. Každý zájemce zde bude mít možnost poradit se a v praxi vyzkoušet všechna úskalí běžkování, první seznámení s úzkými prkénky tu zprostředkují i úplným začátečníkům. Další novinkou jsou tzv. Open jízdy, na které je navázána i půjčovna lyží a základní běžkařské výstroje. Tyto nezávodní zkrácené vyjížďky zdarma budou vždy kopírovat část závodní tratě a budou si na nich moci vyzkoušet stopu všichni, kteří se zatím na hlavní závody necítí. Zajímavou novinkou určenou milovníkům zimní cyklistiky jsou závody snowbiků v rámci 2 závodů, na Krkonošské 70 a Karlově běhu. Poslední novinkou, která je naopak určená skalním běžkařům je šumavský dlouhý skejt na 46 km. Jako jediný lauf v republice nabídneme výběr délky trasy jak v klasice, tak v bruslení.


Karlův běh České spořitelnyGenerálním partnerem seriálu Stopa pro život je společnost pojišťovna Kooperativa. Hlavními partnery jsou Česká spořitelna a Lawi, partnery pak Rossignol a Nutrend. „Letošní ročník seriálu Stopa pro život přinese mnoho novinek. Jsem rád, že Kooperativa může i nadále v pozici generálního partnera podporovat tento perspektivní projekt. Stejně jako v předchozích letech se aktivně zapojíme do zlepšení zázemí jednotlivých závodů, zejména co se týká péče o účastníky, abychom jim zajistili nejlepší možný komfort. Osvědčené DEPO Kooperativy nabídne vyhřívané převlékárny nebo úschovnu a servis lyží. Vše samozřejmě zdarma. Zároveň si mohou účastníci závodů sjednat zvýhodněné úrazové pojištění, připravené speciálně pro seriál Stopa pro život,“ uvedl Jan Svoboda, vedoucí odboru marketingové komunikace společnosti Kooperativa.


Krkonošská 70 KooperativyVšechny závody zařazené do seriálu Stopa pro život mají mnohaletou tradici a patří k nejstarším pravidelně pořádaným závodům v České republice, přičemž Šumavský skimaraton a Krkonošská 70 slaví právě letos významné kulaté narozeniny.


Jilemnická 50 (8. ročník)

7. 2.–8. 2. 2015, místo: Jilemnice (Benecko), Krkonoše


Šumavský skimaraton Kooperativy (30. ročník)

21. 2.–22. 2. 2015, místo: Kvilda, Šumava


Krkonošská 70 Kooperativy (60. ročník)

28. 2. 2015, místo: Špindlerův Mlýn – Skiareál Svatý Petr, Krkonoše


Karlův běh České spořitelny (44. ročník)

7. – 8. 3. 2015, místo: Boží Dar, Krušné hory


Více informací k seriálu Stopa pro život naleznete na webových stránkách
www.stopaprozivot.cz.