Atomic se snaží zařadit pokud možno všechny nové konstrukční prvky vytvořené pro zlepšení jízdních vlastností do své komplexní nabídky, tedy pro lyžaře všech výkonnostních kategorií.

Jádro Featherlight nejen pro závodníky

Každá lyže, nejen ta pro závodníky, by měla být co nejlehčí. Nová řada běžeckých lyží Atomic Redster využívá nejlehčí nomexové jádro Featherlight nejen pro řady čistě závodních lyží s označením World Cup, ale i u nižších řad. Tuto vrcholnou technologii tak najdete ve všech modelech celé kategorie Race, a to jak pro klasickou techniku, tak i bruslení. Nejlehčí jádro mají samozřejmě i lyže speciálně určené pro lyžařské maratóny.
Jádro Featherlight tvoří velice lehký materiál o struktuře včelích pláství, které ale přes nízkou hmotnost disponuje dostatečnou pevností a odolností, aby lyže, kde je použito, zaručovaly dokonalý přenos sil lyžaře. Výsledkem jsou vysoce přesné a přitom neobvykle lehké lyže, ať už závodní, nebo tréninkové.

SDS – nový poměr skluzu a odrazu

Ovšem vybrat ty správné lyže pro klasiku není úplně jen tak. Časté problémy způsobují buď příliš měkké, nebo naopak příliš tvrdé lyže. Měkké jsou příliš pomalé a z tvrdých lyží se zase těžko odráží. Atomic proto u svých špičkových lyží na klasickou techniku zavedl novou SDS technologii, jejímž cílem je udržet odrazovou zónu lyže při skluzu nad sněhem, aby nebrzdila, a naopak aby odrazová komora dokonale přilnula ke sněhu při zatížení a v průběhu odrazu. Podstatou technologie je optimalizace mechanického vlivu bočnic na lyži – ty jsou proto vyrobeny z vysoce kvalitního odlehčeného dřeva. Výsledek? Lyže je dostatečně tuhá, a tedy dostatečně rychlá při skluzu, a jistá a tolerantní při odrazu. Technologii SDS najdete v modelech Atomic Redster World Cup, Marathon a Skintec z kategorie Race.

Ideální pár

Běžecká lyže, speciálně ta moderní, je vysoce sofistikovaný výrobek. Ačkoli se při její výrobě – která probíhá po samostatných kusech – aplikují nejmodernější technologie a metody, vše je automatizováno a vliv člověka je téměř nulový, stále lze mezi jednotlivými výrobky objevit rozdíly v mechanických vlastnostech. Aby se k zákazníkovi dostal přesně vyladěný pár, jsou všechny jednotlivé lyže Atomic Redster při výstupu přesně proměřeny a poté podle definovaných mechanických parametrů párovány. Právě až dvě lyže se shodnou konfigurací zajistí maximálně dosažitelnou kvalitu konkrétního páru. Pocit z jízdy na vyladěných lyžích je harmoničtější a mnohem bezpečnější je i samotný jejich nákup.


www.amersports.cz