„Je to změna, kterou jsem veřejně deklaroval už před svým zvolením do funkce,“ řekl předseda Úseku běžeckých disciplín SLČR Pavel Benc a dodal: „Čestmír Skrbek byl na postu sportovního ředitele už dlouho a cítil jsem, že by běžecký úsek potřeboval nové impulsy. V každém případě bych chtěl Čestmírovi poděkovat za všechnu odvedenou práci,“ dodal Benc.

„Aleše Másla jsem jako nového sportovního ředitele Radě navrhl, protože mne přesvědčil o svých manažerských zkušenostech a má k běžeckému lyžování dlouhodobý kladný vztah,“ vysvětlil Benc důvody, proč vybral právě Másla.

Aleš Máslo byl vrcholovým běžcem na lyžích do juniorské kategorie. Závodní lyžování opustil v průběhu studií na Technické univerzitě v Liberci. Po vysoké škole však na své závodnické zkušenosti navázal prací v organizačním týmu, který v Liberci každoročně připravoval lyžařské světové poháry. Do svého jmenování pracoval na manažerských postech ve firmách zabývajících se výživou sportovců a sportovní výživou, díky čemuž zůstal v kontaktu i s během na lyžích.

Nový sportovní ředitel Aleš Máslo ke svému zvolení uvedl: „Radě úseku jsem v Novém Městě na Moravě předložil koncepci, kterou by se mělo české lyžování v dalších letech ubírat. A byť se nehlasovalo o této koncepční vizi, ale o změně na postu sportovního ředitele, své zvolení vnímám i jako pozitivní vyjádření většiny členů Rady k této vizi.“

A jaké nové kroky tedy sportovního ředitele v nejbližších měsících čekají? „Mezi prioritní úkoly sportovního ředitele v následujících měsících bude patřit úspěšné dokončení rozjeté sezony, jejímž vrcholem bude únorové mistrovství světa ve švédském Falunu. Stejně důležitá je však i pomoc lyžařským klubům například v práci s mládeží, celkový důraz na zatraktivnění běžeckého lyžování a práce na propojení všech aktivit, které se celoročně v běžeckém lyžování dějí,“ naznačil svá očekávání Pavel Benc.

„České lyžování má velmi bohatou a plodnou historii. Máme mnoho medailistů z vrcholových akcí, zkušených trenérů i servismanů. V ČR žijí tisíce milovníků běžek všech věkových kategorií, těch nejmenších nevyjímaje. Byla by velká škoda tento potenciál nevyužít a nepřetavit jej v navrácení mistrů světa nebo olympijských vítězů zpět do ČR,“ prozradil svůj dlouhodobý cíl nový sportovní ředitel ÚBD Aleš Máslo.