Čtvrtý rok v řadě pokračuje obnovená tradice závodů v metropoli naposledy živená v roce 1942 v Krčském lese. „I když bude ošklivě, náš okruh vydrží a zůstane. Už měsíc máme metrovou vrstvu sněhu, přežili jsme i patnáctistupňová tepla,“ říká Martin Dvořák z pořadatelského týmu SportGroup.cz.

Lyžařský areál na dostihovém závodišti v Praze 5 nabízí stopadesátimetrový okruh, který využívají především děti. „Vystřídalo se tady už 28 škol na kursech, půjčili jsme zdarma dětem i seniorům přes 780 lyžařských kompletů,“ vypočítává Petr Smola ze zdejší půjčovny materiálu a lyžařské školy.

Dobrá, ale opravdu se tu dá objet závod? „Zvládneme to. Pojede se intervalově po deseti lidech na deset kol. Bude to docela zajímavá prověrka techniky, možná víc než vytrvalosti,“ dodává Dvořák. Prověřit své schopnosti může každý. Těší se hobíci, ale přijedou i závoďáci z hor v čele s výborným maratoncem Radkem Šretrem a dalšími. Začíná se v 17 hodin ve světle led zářivek i loučí, od nejmladších žáčků až po dospělé. Na prémiích bude 7 000 Kč, medaile a další ceny.

Přihlášky na www.sportovniservis.cz, ale i na místě.