Na závodech Stopy si užije krásný den každý

Organizátoři závodů chtějí dostát názvu svého seriálu „PRO ŽIVOT“ a zvou do „STOPY“ všechny milovníky úzkých prkének, od profesionálů a lyžařů s vysokou výkonností, přes hobby jezdce, až po sváteční běžkaře a úplné začátečníky i děti.

Na závodech SPŽ si své místo ve stopě najde opravdu každý. Připravené jsou trasy náročné i kratší, ale také zázemí pro úplné nováčky. Nezáleží na tom, kolik je vám let, jestli jste muž nebo žena, jestli se chcete bít o přední umístění a body v soutěži Ski Prestige Trophy a Ski Prestige Trophy Team, nebo si chcete „jen“ užít nádherný sportovní den v zasněžené přírodě, třeba s celou rodinou nebo přáteli a udělat pro svůj život něco hezkého, na co hned tak nezapomenete.

Na závodech oblíbeného českého čtyřdílného seriálu se budete mít opravdu dobře, vše je připraveno od vašeho příjezdu na parkoviště u zázemí areálu až po slavnostní vyhlášení vítězů závodů na velkém pódiu. Připravené jsou i úplné novinky a dárky SPŽ. Ale hezky popořádku.

Na závody se můžete přihlásit buď prostřednictvím webových stránek SPŽ (www.stopaprozivot.cz) nebo přímo na místě v den závodu. Na prezenci vás čeká startovní balíček se startovním číslem, časoměrný čip a dárek pro účastníka akce. Letos si můžete vybrat: lyžařskou čepici, čelenku nebo šikovný multifunkční šátek, vše od hlavního partnera seriálu firmy LAWI.

Než se vydáte na start, poraďte se a využijte v zázemí základní mazací servis zdarma, zde vám podle aktuálního počasí pomůžou namazat vaše běžky. V Test centru ROSSIGNOL máte také možnost v rámci závodu (ale i mimo něj) otestovat prvotřídní lyže z kompletní řady Rossignol 2014–2015!

A pak je tu nejužitečnější komplex služeb Stopy pro život – DEPO Kooperativy. Generální partner seriálu, společnost KOOPERATIVA, pro všechny účastníky našich akcí opět přichystal příjemné vyhřívané převlékárny a nepostradatelnou, hlídanou úschovnu lyží a oblečení se skvělým systémem pytlování a usměvavou obsluhou. Bez obav o své věci a příjemně prohřátí můžete nastoupit na start a užít si závod. Čeká vás profesionálně připravená běžecká trať, která je hlavní vizitkou pořadatelů. Najdete na ní nejen vysoustruhovanou stopu a nádherné scenérie českých hor, ale i bohatě zásobené občerstvovací stanice s gely, tyčinkami a energetickými nápoji od firmy NUTREND.

Vy, co se s novým sportovním náčiním teprve seznamujete nebo se chcete na běžky postavit úplně poprvé, neváhejte a přijeďte také! Letos je pro vás poprvé v rámci projektu Lukáše Bauera Bezva běžky CZ připraven tzv. XC Freestyle Park. Název zní hodně „free“, ale nelekejte se! Právě zde se můžete zcela svobodně a bez ostychu naučit nebo jen přiučit vše, co by měl běžkař nováček i věčný začátečník umět a vědět. K dispozici vám bude profesionální instruktor, nebude chybět půjčovna běžkařské výzbroje a výstroje. Nestyďte se, jsou zde připraveni pomoci vám dospělým i vašim dětem.

Stopa pro život 2015 navíc přichází s ještě jednou velmi zajímavou novinkou – zkrácenými vyjížďkami ZDARMA pro širokou veřejnost pod názvem OPEN JÍZDY. Mimo závod Krkonošská 70 bude na všech závodech v sobotu i v neděli vyhrazen čas, kdy bude zkrácený úsek závodní trati otevřen pro ty, co si na samotné závody ještě netroufají. Přímo v bílé stopě závodu si můžete pod dohledem lyžařských instruktorů zkusit, jestli máte příště na to závodit. Na Open jízdy je také navázána půjčovna základního běžkařského vybavení pro vaše „první sklouznutí“. Nestyďte se, jsou zde připraveni pomoci vám dospělým i vašim dětem. Každý někdy začíná, a pokud jste se rozhodli, že to uděláte právě letos, máte jedinečnou příležitost.
Také v cíli po závodě nebo jako doprovod závodníka nezůstanete bezprizorní. Mezi tím, co experti na sportovní výsledky z firmy SPORT SOFT budou vyhodnocovat časy účastníků závodu, můžete odložit mokré lyže či přebytečné oblečení v úschovně DEPA a vyrazit do vyhřívaného velkokapacitního stanu s jídelnou, barem a kavárnou. Tady si vyberete teplé jídlo (menu je tradičně pestré!), prohřejete vyčerpané tělo teplým nápojem a proberete zážitky v pohodlí u stolu s kamarády či vaším doprovodem. Příjemně posilněni zase začnete vnímat své okolní a zjistíte, že ve stanu jsou zajímavé stánky partnerů s produkty, které zde můžete koupit mnohem levněji, než v běžných obchodech.

V odpoledních hodinách se všichni vítězové a jejich fanoušci mohou těšit na vyhlašování výsledků. A to je opravdu slavnostní. Na velkém pódiu s krásnými cenami pro ty nejlepší a s pohotovým profesionálním moderátorem.

Pokud se vám na závodě líbilo, určitě znovu zabloudíte na webové stránky seriálu a vyberete si další porci zimního lyžování.

A ještě tu pro vás máme jednu službu zdarma: On-line výsledkový servis. Ten můžete využít jako webový servis prostřednictvím lokální wifi sítě nebo ve formě automatického zasílání výsledkových sms a emailů. Těšíme se na vás na některém závodu ze série Stopa pro život 2015, věříme, že budete spokojeni a budete na něj rádi vzpomínat.Závody v sérii Stopa pro život:


Jilemnická 50

6.-8. 2. 2015


Šumavský skimaraton

20.-22. 2. 2015


Krkonošská 70 Kooperativy

27.-28. 2. 2015


Karlův běh

6.-8. 3. 2015
Ski Prestige Trophy Individual

Soutěž jednotlivců v rámci seriálu Stopa pro život na vybraných tratích. Závodníci soutěží mezi sebou v příslušných kategoriích podle věku a pohlaví. Body získané za umístění v jednotlivých závodech se sčítají. Z jednotlivých závodů se přidělují body na základě absolutního pořadí dle bodovací tabulky. Tyto body se následně vynásobí koeficientem tratě a vyjde konečný bodový zisk. V případě, že závodník v rámci jednoho závodního víkendu startuje ve dvou závodech (např. sobotní volně, neděle klasicky), započítá se mu do soutěže SPTI výsledek s vyšší bodovou hodnotou. Počítají se 3 nejlepší výsledky ze 4.


Trasy započítávané do SKI PRESTIGE TROPHY INDIVIDUAL:

Závod Trasa
Jilemnická 50 25 / 50 km klasicky, volně
Šumavský skimaraton 23 / 46 / 45 km klasicky, volně
Krkonošská 70 25 / 50 volně
Karlův běh 22 / 42 km klasicky, volně


SKI PRESTIGE TROPHY TEAM (SPTT)

Soutěž teamů na vybraných trasách závodů Stopa pro život. Team tvoří nejméně tři a nejvíce pět závodníků. Sestavu členů nelze během soutěže měnit. Nový team lze dohlásit i v průběhu soutěže (po prvním nebo druhém závodu), avšak bez nároku na započítání bodů z již absolvovaných závodů. Počítají se 3 nejlepší výsledky ze 4.

Tratě započítávané do SPTT

Závod Trasa
Jilemnická 50 25 / 50 km klasicky, volně
Šumavský skimaraton 23 / 46 / 45 km klasicky, volně
Krkonošská 70 25 / 50 / 70 km hlídky volně
Karlův běh 22 / 42 km klasicky, volně


www.stopaprozivot.cz