Okruh z umělého sněhu nabízí stopadesátimetrové kolečko, na nějž se vydávaly postupně vylosované čtveřice. Dětičky ještě za světla, muži v hluboké tmě rozzářené barevnou hudbou reflektorů. Ta vytvořila s poletujícím sněhem podmanivou scenérii. Ženskou stíhačku na šest kol vyhrála Anna Chejnovská, běžkyně ze Skuhrova v Orlických horách, která se po pauze vrací k závodění v barvách VŠSK MFF Praha.

„Bylo to zajímavý, pořád se zatáčelo,“ smála se. „Jela jsem první, co to šlo, ale bez srovnání. Kdybychom se honily s Aničkou Čechovou v jedné rozjížďce, asi bychom jely rychleji,“ komentovala rozdíl dvou setin.

Mezi muži se utkali také na dálku dva špičkoví borci Dukly Liberec na deseti okruzích. Těsně se radoval ten bývalý Jakub Pšenička, vítěz sobotního Orlického půlmaratonu. „Dohodli jsme se, že nepojedeme spolu, abychom si nepolámali hůlky,“ říkal o předzávodní dohodě s Danielem Mákou, který už dokázal vyhrát i titul mistra světa v Red Bull Nordixu na běžkách 2010. Třetí skončil tady český reprezentant v orientačním závodě na běžkách Radek Laciga.

Lyžařskou miniarenou se však řítil jako kulový blesk hlavně Pšenička. Soupeře předjížděl o kolo a hnal se za nejlepším časem. dodal muž, který se právě vrátil z exotické šestidílné lyžařské China tour po Číně, Mongolsku a Kazachstánu.

Teď se ovšem z krkonošské Jilemnice, kde žije, vydal na příjemný večer do Prahy. Hezky si zalyžoval a s prémií v kapse pak vyrazil za bujarým tepem noční metropole. Ceny předávala olympijská vítězka Kateřina Neumannové, moderátorskou režii držel Stanislav Bartůšek z České televize a uznání za službu občanům přišel osobně složit i Radek Klíma, starosta Prahy 5.

Kompletní výsledky na www.sportovniservis.cz