Triumfem ve Francii poskočil jedenačtyřicetiletý Řezáč na skvělou pátou příčku celkového hodnocení seriálu. A Petr Novák je na tom ještě lépe. Po druhém místě v úvodní La Sgambedě a stejném umístění v následném Dolomitenlaufu, které se jely volnou technikou, oblékl červený dres pro vedoucího závodníka a zatím ho nesudnal. Naopak, svůj náskok v čele seriálu neustále navyšuje.

Po šesté příčce ve slavné Marcialonze vedl před průběžně druhým Liversem o závratných padesát bodů. "S tak výrazným náskokem jsem nepočítal," překvapeně přiznával po prvním klasickém závodě koncem ledna. Nyní ale definitivně potvrdil, že i klasika mu sedí. Po parádě ve francouzském pokračování s názvem La Transjurassienne svítí vedle jeho jména údaj 280 b, žádný z jeho soupeřů se zatím v celkovém hodnocení nepřehoupl přes dvoustovku, druhý Francouz Chauvet má bodů 195.

Před luafaři je ještě pět závodů, přesto patří Češi v otázce adeptů na celkový triumf k nejdiskutovanějším závodníkům. Jasno bude jedenáctého dubna, kdy je na programu poslední dějství - padesátikilometrový závod volnou technikou UgraSki Marathon v Rusku.

Mezi ženami dominovala Estonka Mannimaová. Nejlepší Češka, Karolína Bícová, dojela pátá.

Zdroj: www.czech-cki.com