Co letos na filmovém festivalu Expediční kamera uvidíme? Mezi hlavní taháky festivalu patří světově proslulý ultraběžec a skialpinista Kiliana Jornet a jeho úchvatné výkony na Alpských vrcholcích. Cykloexpedici přes Himálaj s humanitárním poselstvím představí film Alegria. S českou partičkou slacklinerů se vydáme budovat první highline projekty na Islandu. Budeme svědky psychicky i fyzicky náročné přeplavby Indického oceánu na veslici nebo ženské výpravy do Mongolska na sjezd jedné z posledních řek bez přehrady. Ve společnosti lezeckých es Chrise Sharmy a Stefana Glowacze zdoláme první cesty v obrovské ománské jeskyni. A chvilky napětí prožijeme u 800 km dlouhé cesty na paraglidu.

Řadu promítání doplní doprovodný program – přednášky cestovatelů a sportovců, výstavy fotografií.

Premiéra proběhne tradičně v pražském kině Aero, a to 19. února.

Hostem festivalu bude cestovatel David Švejnoha, který bude povídat na téma PŘEŽIJÍ?? Cesty za přírodními národy třech kontinentů.

S festivalem se slavnostně rozloučíme 1. a 2. dubna v brněnském kině Scala, kde je připraven bohatý program: kromě filmů návštěvníky čeká hmyzí kuchyně, arabské pokrmy, čtyři přednášky, workshopy, jarmark neziskovek a výstava fotografií.

Podrobný program v jednotlivých městech, data a místa promítání najdete na webu

www.ExpedicniKamera.cz.