Prolistujte si celý časopis NORDIC 13 v elektronické podobě!
Klasika vs. Bruslení

Najezdíte na běžkách stovky či tisíce kilometrů ročně, vládnete technice, vyznáte se v novinkách a i takticky na tom nejste špatně? Říkáte si, že už o běžeckém lyžování víte vše? Pojďme se podívat na prostou teorii a schválně, kolik hodnot a znalostí Vám doposud pane neříkalo.

Na běžkách až do omdlení

Jsou vysilující, kruté a bolí. Neodpustí chybu v namazání lyží. Testují vytrvalost, sílu těla i mysli. Přesto na ně běžci na lyžích mají často krásné vzpomínky. Jaké lyžařské maratony pro ně byly výjimečné, drsné či naopak krásné? A kam třeba už nikdy nepojedou?

TRASA ZÁVODU JIZERSKÁ 50 - ANEB NA CO VŠECHNO SI DÁT POZOR

Blíží se druhá neděle v lednu a velká řada z vás se jako již každoročně postaví na start našeho nejslavnějšího masového závodu. Jedni mají poctivě natrénováno, druzí zase jedou z fleku (bez přípravy), každopádně si všichni chtějí závod užít, ať už jako vítězové, poražení, nebo šťastně přeživší. Zde je pár malých rad, jak závod nepodcenit a na co obzvláště si dát pozor.

Běžecký areál „Jahodová louka“ - minulost, současnost, budoucnost

Asi nejlepší běžecký areál v Krušných horách – „Jahodová louka“ – se nachází v blízkosti nejvýše položeného městečka v ČR – Božího Daru. Nalezneme jej cca 400 m před B. Darem, vpravo od silnice 1.třídy, která směřuje do Německa. Nadmořská výška okolo 1 000 m n. m. ho přímo předurčuje k tomu být místem kvalitního tréninku lyžařů běžců i konání významných celorepublikových závodů.A mnoho dalšího naleznete v aktuálním NORDICmag 12.


Předplatné se zajímavými balíčky můžete objednávat zde.