„Myslel jsem si, že jdu závodit a já přitom testoval kombinézu na nárazuvzdornost a odolnost otěru,“ žertoval Lukáš Bauer po závodě na Facebooku. „Ale je mnohem lepší, když přišel takový vozembouch tady než na mistrovství světa,“ dodával později v komentáři.

Do posledního závodu Světového poháru před mistrovstvím světa Bauer nastupoval po dlouhé pauze zaviněné nemocí. Těšil se a věřil si. „Chtěl jsem předvést dobrý výsledek, protože i příprava byla vydařená,“ líčil.

Na zmrzlé trati vystartoval rychle. „Na prvním kilometru jsem dostal informaci, že jedu třetí, ale hned v následujícím sjezdu přišel problém. Nevím, kdy naposled jsem v závodě upadl. Ztratil jsem patnáct vteřin jen v tomhle pádu. V dalším průběhu jsem pak s respektem najížděl do těžších zatáček. Ve stoupání jsem se cítil dobře, ale ve sjezdu jsem někde lehce ztrácel. Výsledek mohl být tak o dvacet vteřin lepší,“ dodal trojnásobný olympijský medailista.

Vedle něj v závodě, který vyhrál Nor Finn Haagen Krogh před Francouzem Mauricem Manificatem a Švédem Marcusem Hellnerem, startovali Dušan Kožíšek (70. místo) a Jan Šrail (81. místo).

Nevydařený závod zažila také Eva Vrabcová-Nývltová, jež skončila v páté desítce výsledkové listiny desítky volnou technikou. „Nebyl to zrovna její den, nesedlo jí to. Byla trochu zklamaná. Snad si ale smolný den vybrala a na mistrovství světa to bude lepší,“ řekl vedoucí týmu Lukáš Sacher. Závod žen ovládla Švédka Charlotte Kallaová před Norkami Marit Björgenovou a Therese Johaugovou.

Český tým se v pondělí přesouvá do dějiště mistrovství světa ve Falunu. Výjimkou je pouze Lukáš Bauer, který se ještě vrací do svého tréninkového stanoviště ve Švédsku. „Do Falunu přijedu až dva dny před prvním startem na patnáct kilometrů volně, pak mě ještě čeká padesátka klasicky s hromadným startem. Už se jen modlím, abych ve Falunu nepředvedl takovou estrádu jako tady,“ připomněl pád. „Věřím, že pokud zdraví vydrží, budu připravený slušně.“

Zdroj: www.czech-ski.com