Oblečení Craft se jako vůbec první ve svém oboru zapsalo do povědomí díky principu oblékání ve třech funkčních vrstvách. Věhlasnost a neobyčejný úspěch přinesla značce zejména dlouholetá spolupráce s uznávanými sportovci, kteří několikrát zazářili na stupních vítězů na mistrovstvích světa. Není proto divu, že si vrcholový sportovci značku natolik oblíbili a považují ji za spolehlivého partnera i při těch nejnáročnějších sportovních výkonech. A protože se mistrovství světa v klasickém lyžování blíží doslova mílovými kroky, nebylo lepší příležitosti, jak přivítat tuto dlouho očekávanou událost. Švédská značka k tomu zvolila vskutku originální způsob. Navrhla unikátní kolekci Craft Falun, jejímž poznávacím znamením se stal vzor „Kurbits“ v novém pojetí.

Dámský set Craft Extreme Falun

Dámský funkční set je speciálně určený pro aktivity s proměnlivou intenzitou pohybu v mírně chladných až chladných podmínkách.
CENA NA PRODEJNĚ VAVRYS: 2 290 Kč

Craft Falun vzdává hold nejlepším lyžařům prostřednictvím místních zvyklostí Je to přesně 22 let, kdy švédské město Falun naposledy hostilo mistrovství světa v klasickém lyžování. Pro letošní rok se organizátoři vrací na stejné místo, do města Falun v provincii Dalarna. Nemalé úspěchy švédských lyžařů jako je Kalla, Olsson či Torgny Morgen se staly podnětem k vzniku nové kolekce. Ta má za cíl složit poctu jejich dosavadním úspěchům. Z tohoto důvodu přichází kolekce s překrásným vzorem kurbits, tolik typickým pro tuto část Švédska. Snadno identifikovatelný design kombinuje klasické švédské barvy běžecké modré, žluté a bílé s moderním vzorem kurbits speciálně navrženým pro mistrovství ve Falunu. "Tím, že je oděv inspirován tradičním švédským řemeslem, docílíme spojení grafického vyjádření a krásné dekorace vztahující se k celé lyžařské akci," říká návrhářka Lena Karlsson.

Revoluční novinka určena i těm nejnáročnějším lyžařům

Na základě usilovné spolupráce se švédskými běžkaři, vyvinul Craft novinku, kombinézu „The Kurbits Race Suit“. V tomto oblečení sklízeli švédští běžci na lyžích velké úspěchy např. na olympijských hrách v Soči, kde Charlotte Kalla získala jednu zlatou a dvě stříbrné medaile. Kombinéza je vyrobena z nového materiálu, který se vyznačuje tím, že je velmi lehký, s nízkou gramáží a výbornou termoregulací. Oproti předchozí verzi je dotažena do posledního detailu díky špičkové technologii „Moving Wing". Princip technologie "Moving Wing" spočívá v tom, že konstrukce připomínající křídla je umístěna v horní části zad a zajištuje naprostou svobodu pohybu. To běžkaři umožňuje přenést veškerou svoji sílu do každého zapíchnutí hůlky. Kromě toho, má kombinéza perfektní ergonomický střih a tím poskytuje lyžaři optimální komfort. Spojení pohodlnosti, funkčnosti a neotřelého designu je přece tím nejdokonalejším souzněním a právě toho se značce Craft podařilo při tvorbě nové kolekce docílit.

Pánská bunda CRAFT Falun XC

CENA NA PRODEJNĚ VAVRYS: 4 190 Kč

Kalhoty CRAFT Falun XC

Pánská odlehčená bunda a kalhoty jsou určeny na běžecké lyžování. Tato exkluzivní a limitovaná edice byla vytvořena ku příležitosti konání Světového poháru v běhu na lyžích ve švédském Falunu v únoru 2015.
CENA NA PRODEJNĚ VAVRYS: 3 590 Kč