Jednalo se ve skutečnosti o první řádně uskutečněný ročník, neboť v předchozím roce byl tento závod pro nedostatek sněhu nahrazen „Rýmařovským ski kritériem“. Toto klání se odehrálo na 600m dlouhém, uměle zasněženém okruhu v areálu Flemda arény.

Letošní závod se uskutečnil za zcela jiných podmínek. Sněhu bylo dost na to, aby se daly nově protáhnout stopy, po kterých se již takřka měsíc prohánějí místní lyžaři, ale i spousta příchozích, ať již turistů, či sportovců, pravidelně se trýznících. Počasí, dlouho dopředu objednané, také nezklamalo a sluníčko přišlo podpořit výkony všech natěšených lyžařů.

Na startovní čáru hlavního závodu se postavilo 40 závodníků a vloženého závodu žáků a mladších se zúčastnilo dalších 40 nadějí. Startovní výstřel padl dle propozic v 10 hod a kategorie ženy, muži, junioři a dorostenci se vydaly z Flemdy zadem přes potok směrem na Nové Pole a dále po lukách a lesích na Kamennou horu. Tato část trasy byla stěžejní, neboť se takřka celou dobu pozvolna stoupalo až na nejvyšší bod etapy a tím je právě již zmiňovaná Kamenná hora. Odtud se již mírným klesáním sjelo na louku u „Výhledů“, kde na vyčerpané sportovce čekala občerstvovací stanice s iontovým nápojem, čajem, nějakou tou sušenkou a ovocem na doplnění kalorií. Odtud se již více méně klesalo až zpět do prostoru stadiónku.

Trasa byla krásně čerstvě upravená a vymrzlá a skýtala bezvadný lyžařský zážitek. Mezitím co se skalní drali o pozice na dlouhém okruhu, tak v prostoru Flemdy probíhal již zmiňovaný vložený závod. Zde si většina malých lyžařů poprvé vyzkoušela hromadný start, který u těchto kategorií není až tak obvyklý. Je velice příjemné vidět, s jakým nasazením bojují naše malé naděje o umístění mezi svými soupeři. Skupinky dětí kroužící postupně po trasách 500 m až po trasu 4 km stihly odjet svůj závod do doby, než se začali nejrychlejší vracet z hlavní trasy a tím plynule navázali na pohyb v cílovém prostoru. Doufáme, že se závod líbil a v dalším ročníku přitáhne do našich stop ještě více pohybu chtivých.


Nejrychlejšími běžci letošního ročníku byli:

  1. Jana Strouhalová – Fortex
  2. Jana Gebauerová – SK Žabovřesky
  3. Eva Holubová – RDRY

  1. Milan Matoušek – KVS Špk
  2. Luděk Macháček – RDRY
  3. Tomáš Strouhal – Fortex

Výsledy ostatních závodníků si můžete prostudovat na http://skiklubrymarov.cz/…ody/vysledky


Více fotografií ze závodu jsou k mání zde.