Celkem 29 zlatých, 32 stříbrných a 26 bronzových medailí, jinými slovy 87 ze 117 udělených medailí skončilo v rukou sportovců týmu Fischer Racing. Úžasných 74 % všech medailistů ve Falunu uspělo na lyžích Fischer a 45 % mělo od Fischera kompletní vybavení (lyže i boty). Jako zdaleka nejúspěšnější značka lyží a bot na Mistrovství světa, utvrdila opět tato rodinná firma svou pozici jasné jedničky v klasickém lyžování.

Záplava medailí pro žlutou a černou

Cílová rovinka závěrečného závodu na 50 km byla pro Fischer symbolickou tečkou napsanou hned sedmi nejrychlejšími závodníky v cíli: ti všichni šli do závodu se žluto-černým vybavením z Horního Rakouska. Král závodu i celého MS, Nor Petter Northug** , který používá lyže i boty Fischer, získal díky svému vynikajícímu finiši své čtvrté zlato na Mistrovství světa. O moc nezaostaly ani jeho týmové kolegyně: Therese Johaugová** , ta získala tři zlaté medaile, a Marit Bjørgenová**, která přidala do své rozsáhlé sbírky dvě zlaté a jednu stříbrnou. I Charlotte Kallaová* ze Švédska se ukázala jako zapálená lovkyně medailí. Nadchla domácí fanoušky získáním jedné zlaté, jedné stříbrné a dvou bronzových medailí.

Petter Northug (NOR)

Severin Freund (GER)

Orli ze stáje Fischer vládli skokanům

Fischerovi orli z Norska a Německa ovládli vzduch ve skocích na lyžích a severské kombinaci. Dvanáct ze čtrnácti nejlepších skokanů letělo z velkého můstku se žlutým vybavením Fischer. Na špici se usadil Němec Severin Freund*, který získal stříbrnou medaili na středním můstku a zlatou v kombinovaném závodu družstev. Také Němka Carina Vogtová* si na Mistrovství světa doletěla pro titul ve dvou disciplínách. Skokani Rune Velta* z Norska a další Němec Johannes Rydzek**, kteří závodili v severské kombinaci, připsali na Fischerův seznam medailí každý po dvou zlatých, jedné stříbrné a jedné bronzové medaili.

Vynikající výsledky MS

"Mistrovství světa zde ve Falunu bylo opravdu skvělé a atmosféra byla fantastická. Náš tým dosáhl vynikajících úspěchů. Všichni vítězové soutěží jednotlivců ve všech třech sportovních kategoriích závodili s naším vybavením – nic takového se nikdy v minulosti nestalo,“ říká nadmíru spokojený ředitel divize běžeckého závodění, Gerhard Urain, a dodává: „Závodníkům jsme nové lyže a boty představili jen krátce před hlavní akcí, a potenciál tohoto vybavení byl zde ve Falunu plně a s ohromným úspěchem využit. Jakožto výrobce vybavení máme vždy velikou radost, když závodníci dosáhnou výborných výsledků.“

Lukáš Bauer se stříbrnou medailí z 50km závodu

Výsledky byly také velmi pozitivně přijaty v sídle vedení společnosti v rakouském Riedu. "Kromě našich úžasných úspěchů bychom také měli podotknout, že účast na závodech byla neuvěřitelně velká. Oficiální zdroje uvádějí 227 000 lidí na stadionu a podél trati – pocitově jich tam bylo ještě víc. To ukazuje, jak významnou roli běžecké lyžování má jako sport pro všechny. Velké množství médií v průběhu celého mistrovství intenzivní informovalo lyžařskou veřejnost, takže doufáme, že to bude mít pozitivní vliv na růst obliby severských sportů obecně," říká Thomas Drindl, vedoucí oddělení běžeckých sportů u Fischer Sports.