Tento článek vyšel v časopisu NORDIC 19 (listopad 2011).



Než se budeme věnovat strukturám skluznic, chtěl bych hned na úvod předeslat, že pravidelná péče o skluznici je jednoznačně prioritní, pokud chceme, aby byly naše lyže skluzné a také nám dlouho vydržely. Péčí mám na mysli pravidelné čištění a parafínování, nejoptimálněji po každé jízdě. Pokud budeme o lyže, resp. skluznici takto pečovat, odvděčí se nám potažmo i ona sama a její struktura.

V první řadě, pokud budeme rozvíjet specifikace skluznic, musíme rozlišovat lyže na závodní a turistické.

U nových turistických a sportovních lyží se skluznice nerozlišuje. Je sice strojově vybroušená, ale nedosahuje tak přesných parametrů jako v případě těch závodních s kvalitnější hustotou grafitu. U špičkových závodních lyží je už značeno, zdali se jedná o skluznici na vlhčí typy sněhu (plus, wet), nebo do chladných podmínek (cold, powder, minus). Obecně platí, že čím mokřejší sníh je, tím je potřeba hrubší struktura pro dobrý odvod vlhkosti.

Strojově broušené skluznice

Čím je sníh studenější, tím je třeba mít povrch hladší. Na broušení těchto závodních lyží se používají stroje mnoha značek se speciálními brusnými kameny, které jsou schopné vytvořit do skluznice přesně specifikované struktury. Aby byl kámen připravený brousit přesně požadovanou strukturu, musí i on projít přesným přebroušením – kalibrací. Požadovanou hrubost kamene zajistí pohybující se diamant po povrchu kamene. Jaká hrubost se docílí, závisí na mnoha parametrech: počtu otáček kamene, rychlosti posuvu diamantu, přítlaku diamantu atd.

Po opracování kamene přichází na řadu nastavení rychlosti posuvu a přítlaku samotné lyže na kámen. Tato všechna nastavení jsou největším tajemstvím a know-how firem, servismanů a dalších lidí, kteří se podílejí na vývoji a úpravě lyží. Ptát se jich, jak docílili daných struktur lyží, je holý nesmysl. Mnohokrát se mi stalo po dojezdu závodníka do cíle, který hned po dojetí mířil do servisních buněk, že mi týmový servisák vytrhl jeho lyže z ruky, abych z nich nevyčetl druh struktury skluznice, kterou zrovna tento závodník na daný závod použil. Natož aby mi dal návod jak tuto strukturu vytvořit. Připomínám, že jsem v tom cíli byl v roli oficiálního zástupce norské firmy Madshus, který byl zodpovědný za jejich vybavení. Abych se vrátil k druhům struktur, těch existuje nespočet. Ty základní jsou např.: lineární, krosové, traktorové, přerušované atp. Jak jsem zmínil na začátku, tyto se ještě rozlišují podle hrubosti, hloubky, ostrosti... Použití těchto mnoha struktur je předmětem stálého testování na všech různých typech sněhu s měřením jeho teploty, vlhkosti a hrubosti. Stále však obecně platí, že čím vlhčí sníh, tím větší hrubost drážek a naopak. Dobře provedená struktura dále zajišťuje větší trvanlivost naneseného parafínu a všeobecně delší životnost skluznice.

Vytlačované struktury

Používají se i struktury vytvářené ručními strukturovači, které se do lyží pouze vytlačují a kombinují se s výše uvedenými strojově broušenými. Při vhodném propojení, resp. doladění ručním drážkovačem do strojové struktury, dochází k velice dobrým výsledkům. Tyto strukturovače jsou pro běžného našince dostupné jen ve speciálních prodejnách. Šasi přístroje většinou obsahuje jeden nebo dva brusné výměnné nože, které se zvolí před závodem nebo tréninkem podle typu sněhu. Obecně ale platí, že nejprve je potřeba mít dobře vybroušenou strojovou strukturu, která nejenom zajistí potřebné provzdušnění a oživení skluznice, ale zajistí i danou stavbu drážek, které na lyži vydrží samozřejmě dle typu sněhu – někomu dva roky, jinému jeden (podle ujetých kilometrů a údržby lyží). Drážky ručně vytvořené, které jsou do lyže vytlačené, nemají zdaleka takovou životnost jako ty strojové.

I vytlačovací nože mají mnoho variant od jednoduchých lineárních různých hrubostí přes traktorové, přerušované a krosové.

Celá tato problematika údržby a vhodného výběru správných lyží společně s mazáním je závislá na zkušenostech a znalostech, které se získávají mnoho let. Avšak při dodržování základních pravidel je úspěch na dohled.


Autor je specialista na strukturování skluznic běžeckých lyží. Více na www.nyc-sport.cz