U jakých závodů hodnotili závodníci nejlépe úpravu tratí, jak zdokonalit zázemí závodů pro příští ročník a co nového nabídnout pro závodníky? To vše si řekli zástupci jednotlivých závodů s organizačním týmem celé SkiTour.

"Jsme velmi rádi, že máme za sebou tak úspěšný 8. ročník ČEZ SkiTour! Společně s více než 9 tisíci malých i velkých závodníků jsme projeli celou Českou republiku a moc si užili všech šest zastávek letošního ročníku. Přivítali jsme v rodině závodů SkiTour nový přírůstek v podobě Jesenického lyžařského maratonu, na který se v jeho premiérovém ročníku ve SkiTour vydalo hned 350 závodníků.“ říká David Douša z agentury RAUL, která organizuje seriál SkiTour.

"Společně s pořadateli závodů a vítězkami a vítězi jsme zhodnotili letošní sezonu a na tu příští už společně chystáme spoustu novinek, abychom závodníkům i divákům dělali radost i nadále. Nechte se překvapit, bude to stát za to," dodává David Douša.

Po setkání se Ski kluby následovalo slavnostní vyhlášení vítězů. Nejlepší běžkaři i týmy seriálu SkiTour si převzali poháry, šeky a další výhry.

Výsledky 8. ročníku SkiTour:

Malá skitour – Ženy

 1. Anna-Marie Hejná - XCSPORT.cz Nordic racing team
 2. Jolana Benešová - Redpoint Toko Team
 3. Jana Jetmarová - Ski Klub Jablonec n. N

Malá Skitour – Muži

 1. Martin Hušek - Salomon Ski Go team
 2. Tomáš Kuthan - Salomon Ski Go Team
 3. Jiří Palas - Duli

Velká Skitour - Ženy

 1. Šárka Vojtková
 2. Radka Zelenková - Silvini Madshus Team
 3. Anna Beranová - Spartak Police N/m

Velká Skitour - muži

 1. Václav Sedláček - Silvini Madshus team
 2. Pavel Ondrášek - Team Atlas
 3. Pavel Janeček - Silvini Madshus Team

TÝMY

 1. Silvini Madshus team - 33738 bodů
 2. Atomic/Salomon SkiGo team - 32660 bodů
 3. XC SPORT.cz Nordic racing - 22130 bodů