Přátelé, běžci s holemi i bez nich, sympatizanti nordic walkingu i běžkaři, TOHLE byste si opravdu neměli nechat ujít! Máte jedinečnou příležitost být u mezinárodní premiéry závodu v nordic runningu, ať už jako jeho aktivní účastníci, nebo jako diváci a fanoušci. Open Mistrovství ČR je totiž opravdu prvním závodem svého druhu na světě. Vždyť Češi tuto sportovní disciplínu vymysleli, takže kdo jiný by měl pořádat její premiérový závod?

Mistrovství v nordic runningu je součástí celodenní akce s názvem NordicTour. Jejími pořadateli jsou kolegové z NWLive Hradec Králové, kteří do programu zařadili mj. i další sportovní aktivitu s holemi – nordic blading, tj. jízdu na inline bruslích (odrážení holemi se při něm, na rozdíl od nordic runningu, podobá soupažnému provedení z lyžařského skatingu).

Ve výhodě budou ti, kdo již mají své runningové hole, a to díky jejich správnému provedení a optimální délce pro běh. Podmínka pro start v závodě to však rozhodně není, účastníci mohou mít hole libovolné (walkingové, trekové, běžkařské). V této souvislosti je velmi důležité uvést, že součástí celé akce bude i prezentace runningových holí BIRKI – tedy jediné firmy, která tento typ holí vyrábí – včetně možnosti jejich vyzkoušení. Akci proto doporučujeme i těm, kdo si zatím netroufnou na celý závod, neboť si mohou s holemi zaběhat v rámci doprovodného programu.

Více o závodu a propozice najdete na: http://www.behsholemi.cz/…ic-runningu/