Garantem pátečního programu je Fischer Ski klub Šumava Vimperk a závod odstartuje v 17 hodin ve sportovním areálu Vodník. Tam se pojede kritérium na kolečkových lyžích a závodníci budou kroužit na kilometrovém asfaltovém oválu. Závod je určený pro kategorie dorostu, juniorů a dospělých. Už v 16 hodin začíná na místě trénink. „Vodník je místo, kde v létě i v zimě pořádáme řadu závodů, včetně třeba mistrovství republiky žactva. Třídenní program, který jsme toto léto připravili s kolegy ze Čkyně a Stach, je už dobrý důvod, aby si na Šumavu přijeli protáhnout tělo i zástupci lyžařské elity dospělých“, zve na závody Karel Hudeček, předseda vimperského lyžařského klubu. „Vodník je místo, kde v létě i v zimě pořádáme řadu závodů, včetně třeba mistrovství republiky žactva. Třídenní program, který jsme toto léto připravili s kolegy ze Čkyně a Stach, je už dobrý důvod, aby si na Šumavu přijeli protáhnout tělo i zástupci lyžařské elity dospělých“, zve na závody Karel Hudeček, předseda vimperského lyžařského klubu.


Sobotní závod O pohár krušlovského medu pořádá ve spolupráci s vimperským klubem SK Outdoor Kids ze Čkyně. Organizátoří lákají na pěkný profil trati a nádherné výhledy na Strakonicko, závodu se zúčastní i část české reprezentace. Loňskou hlavní kategorii mužů vyhrál člen bronzové olympijské štafety ze ZOH ve Vancouveru Martin Jakš a letos do Krušlova dorazí i řada jeho reprezentačních kolegů i kolegyň. „Loni nám vyšlo skvělé počasí a diváci i závodníci byli spokojení. Letos máme větší podporu sponzorů, okolních obcí a je i větší mediální zájem, takže věříme, že letošní ročník bude ještě atraktivnější. Navíc jsme závody rozšířili i o malé děti, které pojedou na kolečkových bruslích, proto očekáváme i větší účast," říká Jiří Mánek, trenér Outdoor Kids a pořadatel závodu. Od starších žáků po dospělé se pojede na kolečkových lyžích, a to intervalově, tedy s individuálním startem. Začátek prvního závodu je plánovaný na 9:30, vyhlášení na 13:30.

Více o závodě v Krušlově najdete zde.


Bez lyží, zato přímo v lyžařském areálu na Zadově, se odehraje nedělní běžecký kros, který organizuje lyžařský oddíl TJ Sokol Stachy. Již 10. ročník odstartuje v 10 hodin a vypsané jsou kategorie od benjamínků po dospělé. „Je to závod, který většinou pořádáme poslední víkend v srpnu. Letos jsme to ale propojili s další dvojicí šumavských závodů, aby to bylo zajímavější a pestřejší. Na Zadov v srpnu jezdí na soustředění Dukla Liberec, Ski Jilemnice nebo plavci z Příbrami. Doufáme, že i letos bude závod početný a kvalitní,“ věří organizátorka Petr Frühaufová.


Přihlášky na jednotlivé závody najdete zde.