Loňskou hlavní kategorii mužů vyhrál člen bronzové olympijské štafety ze ZOH ve Vancouveru (2010) Martin Jakš a letos do Krušlova dorazí i řada jeho reprezentačních kolegů i kolegyň. „Loňský závod byl na vysoké úrovni, proto si letos přijede zazávodit většina našich nejlepších běžkyň na lyžích,“ říká trenér reprezentačního družstva žen Petr Steinbach, jehož asistent Václav Korunka, účastník třech olympijských her a bronzový medailista ze štafety na olympiádě v Calgary v roce 1988, má přímo v Krušlově chalupu.

„Zatímco významných závodů v běhu na lyžích je u nás v zimě poměrně hodně, kvalitních letních akcí na kolečkových lyžích moc není. Přejeme pořadatelům, aby se Krušlovský závod stal jedním z významných termínů v letním kalendáři běžců na lyžích, mají k tomu určitě dobře nakročeno,“ podpořil pořadatele Aleš Máslo, sportovní ředitel Úseku běžeckých disciplín Svazu lyžařů ČR, který je v letošním roce patronem závodu.

Organizátorům se podařilo zajistit také zajímavé partnery. Kromě medailí, diplomů a věcných cen si vítězové odnesou vynikající med z legendárního Krušlovského včelína a marmelády Blanky Milfaitové, ženy jihočeského regionu, která letos reprezentovala Českou republiku na světové výstavě EXPO 2015 v Miláně. Na čepu bude pivo ze strakonického pivovaru Dudák a jako lahůdka budou servírovaní grilovaní kapři z jihočeských rybníků. O servis se postarají vacovičtí hasiči.

Více k závodu na www.cz-outdoorkids.eu

Kontakt: Jiří Mánek, trenér Outdoor Kids a pořadatel závodu – jirka.home@email.cz; 731 530 475