„Co se týče tréninkového plánu, tak ten se nám podařilo do puntíku splnit, dokonce tam došlo k určitému navýšení. Co mě hodně těší, to je jejich tah na bránu, vidím tam od holek takový zdravý drive, s tím jsem určitě spokojený,“ hlásil ze Zadova Petr Steinbach.

V plánu soustředění byl posun z objemu do kvalitnějších tréninků, náplň byla různorodá – běh, běh s holemi, imitační chůze, jízda na kolečkových lyžích, posilování, ale i kompenzační cvičení a v rámci aktivního odpočinku došlo třeba i na tenis. „Soustředění bylo docela náročné, protože jsme dělaly jak objemové, tak už i hodně intenzivní tréninky. Ale musíme být nezničitelný, pokud chceme být dobrý,“ smála se Petra Hynčicová, které nedělá problém snad žádný ze sportů a pohybových aktivit. Ani sluníčko a vysoké teploty jí nevadily. „Docela jsme si zvykly. Já jsem takový snědý typ, takže mě to ani moc nepálí, jsem zvyklá.“ Andrea Klementová přiznala, že optimální takové podmínky nejsou, ale ani ona neměla výrazné problémy. „Úplně sranda to není, na tréninku padnou asi tak tři litry vody. Ale zase je to lepší, než když je pět stupňů, pořád prší a přes mlhu není vidět na kopec,“ říká smířeně závodnice, která je na Šumavě doma.* „Myslím, že jsme si s těmi vedry poradili celkem obstojně, přece jen je tu výrazně lépe než ve městech, v lese je příjemně. Na základě počasí nedošlo k nějakému omezení tréninků,“* dodává Petr Steinbach.

S průběhem soustředění je reprezentační trenér ženského týmu maximálně spokojený, trápí ho ale zmiňovaná absence dvou závodnic. „Sandra Schützová bohužel prodělává poměrně zásadní zdravotní problémy, bere antibiotika a už je 14 dní mimo. Její stav se pomalu zlepšuje, ale pořád to ještě není stoprocentní, takže do toho tréninku naběhne prakticky od nuly, což v půlce srpna není úplně pozitivní zpráva. Karolína Grohová teď trénuje individuálně doma, byla uvolněna z rodinných důvodů,“ vysvětluje kouč. A tak spolu odtrénovala další soustředění dvojice, která na konci července vyrazila společně do Livigna. „Tam nás bylo asi šest, taková mezinárodní skupina, různé věkové kategorie. Bylo to super, protože každá je lepší v něčem jiném, můžeme si vzájemně vypomáhat, hecnout se, máme se na koho dotahovat,“ líčí Andrea Klementová. „Spokojené jsme ale obě i se soustředěním na Zadově, i když to je ve dvou. S Andy vycházíme dobře, jinak bychom to asi nepřežily, když jsme spolu takhle dlouho. Jsme hodně velké kamarádky, což nám v tréninku pomáhá,“ doplňuje Petra Hynčicová.

Jednadvacetiletá česká reprezentantka po šumavském soustředění odcestuje do Spojených států, kde studuje vysokou školu. V Coloradu samozřejmě také trénuje – v rámci univerzitní skupiny. „Jsem neskutečně ráda, že i přesto můžu být v české reprezentaci, že na mě úsek nezapomněl. Česká republika je pro mě pořád tou zemí, kterou chci reprezentovat!“ má jasno studentka integrované fyziologie. Také Andrea Klementová zamíří brzy do zahraničí - v rámci dalšího reprezentačního soustředění. „Chystáme se do Livigna, kde budeme společně s klukama. Nejdřív mě ale čeká start na šumavském Tripplu – nejdřív půjdu na kolečkových lyžích, pak běh. Potom zamířím do Itálie a snad se tam už potkáme i s Karolínou a Sandrou,“ doufá dvacetiletá závodnice studující ve Vimperku sportovní gymnázium.

Zdroj: www.czech-ski.com