Takže taková tréninková dovolená. Dá se vlastně během roku někdy vypnout?

Člověk musí vypnout, jinak by se z toho zbláznil! Tak já to aspoň cítím, že si člověk musí někdy udělat úplně volno a odfrknout si od všeho.

Když se vrátím k reprezentační partě, patří do ní i zkušení borci jako Lukáš Bauer nebo Martin Jakš. Je pro vás velkou motivací dotahovat se na ně?

Určitě! Pro mě to bylo rozhodně plus, když jsem byl loni poprvé v áčku. Ty kluky jsem tam poznal, vzhlížel jsem k nim a stále vzhlížím, koukal jsem okolo, co a proč oni dělají, ptal jsem se jich... S Jakšíkem jsme se skamarádili, ten mi hodně poradil. Byla to pro mě důležitá sezóna. I když se mi úplně nevyvedla, byl to krok kupředu.

Proč hodnotíš loňský rok jako nevyvedený, co se z tvého pohledu nevydařilo?

Byl jsem sice třetí v Českém poháru, ale co se týče závodů samotných, tak se mi moc nepovedly. Možná jich tam pár bylo, ale nebyly to žádné zázraky... Nebylo to ono, necítil jsem se. Když se něco vydařilo, většinou to byly sprinty, ale jinak jsem se celou sezonu trápil, nemohl jsem pořádně jet, jak jsem byl zvyklý z předchozích sezon.

Rozhodl ses něco změnit pro letošní přípravu a nadcházející zimní sezonu?

Příprava je jiná v tom, že máme jiného trenéra, jiný styl trénování. Já jsem zase odhodlaný se obětovat a odtrénovat naprosto všechno, co mi bude řečeno. Já jsem připravený všechno skousnout a uvidíme, jestli to vydržím, nebo ne (smích).

Co tě nejvíc baví a co naopak nemusíš?

Asi nejtěžší jsou pro mě kolečkové lyže, nějaké výjezdy. Naopak mám rád posilovnu, tam jsem rád a tam si to užívám vždycky.

Trénuješ radši sám, nebo ve skupině?

Rozhodně nechodím na tréninky rád sám, neudělám tak kvalitní trénink, jako když jdeme ve skupině. Když jsem doma, tak to všechno odtrénuju, ale nebaví mě to tolik. Ve skupině děláme pořád nějaké blbosti, sprintujeme si na cedule, zasprintujeme si na kolcích na konci tréninku a podobně. Já potřebuju fanoušky, potřebuju se s někým vyhecovat (úsměv).

Příležitost budeš mít i na mistrovství republiky na kolečkových lyžích, které proběhne 26. a 27. 9. v Liberci. Těšíš se na první závody?

Loni jsme to na republice asi přehnali, byl jsem nejspíš utavený. Byl to můj nejhorší zážitek, co jsem kdy na lyžích zažil, že jsem vzdal závod. Takže se na to úplně netěším...

A tvé plány směrem k příští sezoně?

Já bych se určitě chtěl podívat na svěťák, byť to bude hodně těžké. A pak objet co nejlépe OPA Cup, což asi budu jezdit. Na Světový pohár pojedou tři, čtyři kluci, tam se nás moc nevejde. Určitě pojede Lukáš Bauer a Jakšík, a pak třeba Aleš Razým, Dušan Kožíšek... Je těžký se tam dostat, ale pro nás je to velká motivace!Zdroj: www.czech-ski.com