Startovat bude například mistr světa a olympijský medailista z Vancouveru Martin Koukal, jeho parťák z bronzové olympijské štafety Jiří Magál nebo bronzový medailista z mistrovství světa 2007 Milan Šperl.

Hvězdně obsazené budou také oba hlavní víkendové závody mistrovství České republiky, které společně s Úsekem běžeckých disciplín Svazu lyžařů ČR pořádá Ski klub Jablonec nad Nisou a TJ Dukla Liberec. „Sejde se prakticky kompletní špička českého běžeckého lyžování. Mistrovství republiky mají v plánu reprezentační družstva mužů, žen i juniorů,“ láká na závody sportovní ředitel ÚBD SLČR Aleš Máslo. Na trati by se tak měli objevit například všichni čtyři účastníci štafetového závodu z letošního mistrovství světa ve Falunu – Martin Jakš, Dušan Kožíšek, Aleš Razým a Petr Knop. Sobotní závod pojede i česká ženská jednička Eva Vrabcová Nývltová, která se na světovém šampionátu probojovala dvakrát do elitní desítky, oba starty by pak měla absolvovat Petra Nováková, která na sebe v loňské sezoně upozornila ve Světovém poháru, kde až do svého zranění pravidelně bodovala.

V sobotu se ve Vesci pojede volnou technikou s intervalovým startem, muži a junioři obkrouží 15 km, ženy, juniorky a starší dorostenci 10,5 km a starší dorostenci 7 km. Start první kategorie je v 9 hodin, exhibiční závody pak přijdou na řadu ve 13 (štafety), respektive 13:45 (open). Nedělní výjezd na Ještěd měří 12 km pro všechny kategorie, závodníci jej absolvují klasickou technikou a hromadný start je plánovaný v 13:15. Závod je zároveň vyvrcholením osmidílného seriálu běhů do vrchu na kolečkových lyžích Silvini Skiroll Classics.


Zdroj: www.czech-ski.com