Rychlé odbavení na prezentaci, pak výběr lyží Swenor a hurá se trochu zapracovat před závodem. Opět vyšlo pěkné počasí, ale bylo mi jasné, že když přijela Sandra Schützová a Karolína Grohová z RD, že moc času na kochání dnes nebude.

Po odstartování závodu to byl spíš boj o nezlomení holí než o pozice, ale potom se rychle skupina natáhla. Soupaží jsem předjela Káju a snažila se dojet skupinku přede mnou. Po dvou km mírného stoupání jsme se dostali do pasáže se sklonem asi 5%, který nás víceméně doprovázel dalších osm km až do cíle. Zakousla jsem se do tempa jednoho ze závodníků a nakopávanou soupaží za ním visela jak hadr na holi.

V méně prudkých místech soupažil, což se mi vůbec nelíbilo, protože to bylo hodně náročné, ale věděla jsem, že když se ho udržím, neměly by mě holky dojet. Nakonec se přece jen raduji z prvního místa.

Sandra, která se čerstvě vrátila ze soustředění z Livigna, skončila druhá a Kája, která zatím moc rychlých tréninků neabsolvovala, byla pátá. Obě byly tak trochu v nevýhodě, ale i tak si prvenství cením. Velmi pěkně jela i třetí Anička Sixtová a čtvrtá Katka Janatová.

Kluci sváděli opravdu velký souboj. Přibližně do sedmého kilometru jeli v šestičlenné skupince, kde ale odpadl Marek Černohorský. Na osmém km pak nastoupil Adam Fellner, čímž si vybudoval mírný náskok a ze skupiny utrhl Petra Knopa. Půl kilometru před cílem se zdálo, že Adam vyhraje, ale Jakub Antoš zaspurtoval a Adama porazil. Třetí dojel Jonáš Bešťák a čtvrtý Jiří Ročárek.

Více o závodu na Špindlerovku v rámci Silvini Skiroll Classics