To, že to nebude úplně zadarmo, také napovídala rychlost zapůjčených kolečkových lyží, které jely srovnatelně rychle jako lyže na čerstvém mokrém sněhu. Žen a juniorek stálo vpředu na startu poměrně hodně, takže někteří závodníci měli z „dámského špuntu“ ze začátku ohromnou radost. Na trati se střídaly rovinaté pasáže s mírnými stoupáními a z Výpřeže nás čekal asi 3km těžký výjezd.

Po startu jsem se snažila propracovat do skupinky, kde jela Sylvia Jaskowiec, Petra Nováková a Sandra Schützová. Před Sandrou se ale začala tvořit mezírka, tak jsem jí radši předjela a snažila se držet tempo s holkama. Na Výpřež jsem se nutila jet jednodobou soupaží, protože jsem měla strach, že mi při střídavém běhu holky ujedou. Asi na osmém kimometru zkusila Sylvia nastoupit a pomalu se nám vzdalovala. Jelo se mi dobře, ale nechtěla jsem se vyšťavit před závěrečným výjezdem, tak jsem radši jela s Petrou.

Mé obavy ze slabšího střídavého běhu se potvrdily, protože mi Petra od Výpřeže ujížděla. Snažila jsem se ztrácet co nejméně, ale dotahovala se na mě skupinka závodníků a 1km před cílem jsem si zkontrolovala, jestli tam není nějaká závodnice. A byla. Katka Beroušková mě sjížděla, ale nechtěla jsem, aby se do třetice opakoval scénář z předchozích dvou ročníků, kdy mě ve stejném místě předjela Karolína Grohová. Zkusila jsem zrychlit a mírný náskok jsem si naštěstí udržela. Za Katkou dojela na pátém místě Klára Moravcová.

V kategorii mužů to byl ostrý boj, a to už od startu, kde Stanislav Řezáč zlomil hůl. Naštěstí poměrně rychle dostal náhradní a propracoval se do skupiny asi patnácti závodníků, kteří celý peloton vedli. Přibližně 1 km před prémií se utvořila skupinka čtyř lyžařů – Martin Jakš, Lukáš Bauer, Stanislav Řezáč a Maciej Starega. Standa prémii vybojoval, ale s Polákem Staregou začali na Martina a Lukáše ztrácet. Lukáš si chtěl na trati vybudovat náskok na Martina, ale nepovedlo se mu to a Martin byl pak v cílovém spurtu rychlejší. Třetí místo nakonec obsadil Míra Rypl, který dojel společně s Adamem Fellnerem (5. místo) Standu Řezáče (4. místo) kousek před cílem.

Celkové hodnocení týmů v seriálu Silvini Skiroll Classics vyhrál tým Atlas Excavators Team, v jednotlivkyních se to poštěstilo mně a v jednotlivcích Jirkovi Ročárkovi. Úžasní byli všichni fanoušci na trati, kteří lyžaře povzbuzovali. Také bych chtěla poděkovat všem organizátorům, kteří se na pořádání celého seriálu podíleli.

Výsledky: www.silviniskirollclassics.com