*„To bylo super! Určitě se cítím líp na kolcích než v běhu, na ty soupaže jsem si docela i věřila,“* říká 23letá závodnice ČKS SKI Jilemnice, která po návratu ze soustředění v Livignu stihla i závod na kolečkových lyžích – výjezd na Špindlerovku v rámci Silvini Skiroll Classics. „To bylo čtvrtý den po návratu z výšky, takže to bylo náročný, ale dopadlo to docela slušně, byla jsem spokojená,“ hodnotí druhé místo v Krkonošském čtvrtmaratonu.


Spokojenost asi panuje i po testech v Jablonci, jak jste se při nich cítila?

Vzhledem k tomu, že jsem se vrátila z toho Livigna, tak jsem pořád taková unavená, není to úplně ono. Ale myslím, že to dopadlo ještě dobře.

Co vám vlastně testy řekly? Je to pro vás forma porovnání s ostatními?

Rozhodně mi říkají, i pocitově, že jsem se zlepšila. Ale vzhledem k holkám jsem to moc neporovnávala, třeba Eva asi nešla úplně na maximum. Já jsem spokojená, jak to dopadlo, i vzhledem ke zdravotnímu výpadku, který jsem v přípravě měla. Vlastně už na jaře jsem začala pozdě trénovat kvůli škole, pak jsem měla otravu vodou a potom ty mandle. Nějak se mi to špatně sešlo, ale teď to vypadá docela dobře.

Jak těžké jsou pro vás ty návraty po nemocech?

Vždycky je to složitý, člověk se musí zapojit do skupiny lidí, kteří trénují plynule. Celé jaro jsem trénovala doma nebo v Praze, byla jsem na soustředěních s Jilemnicí - tři dny jsme jeli Vltavu, byli jsme na Božím Daru. Reprezentační soustředění jsem vynechala v podstatě všechna, první bylo až teď v Livignu, kde jsem na konci začala s rychlostí. Hodně jsme to konzultovali, i trenéři to spolu probírali a tréninky byly upravované. Letos ale pro mě ty návraty byly asi nejsnazší. Moc tomu nerozumím, ale vždycky to bylo daleko složitější než letos.

Týden před mistrovstvím republiky na kolečkových lyžích se vám navíc dařilo ve výjezdech. Jak se těšíte na šampionát do Liberce?

Docela se těším, jsem na to zvědavá, plná očekávání! Já ráda závodím, takže každý závod je pro mě přínosem. Určitě jsem toho nenatrénovala tolik, ale myslím, že to není zase tak špatný.

Když je řeč o závodech, jaké cíle máte pro ty v nadcházející zimní sezoně?

Samozřejmě bych chtěla jet nějaký světák, ale chtěla bych ho jet tak, abych mohla říct, že jsem ho jela a ne že jsem tam lezla a nestálo to za nic… Příští rok bych se určitě chtěla podívat na novou Tour v Kanadě, to by mě asi lákalo ze všeho nejvíc!