Ani po úspěšné světové premiéře se nemění nic na tom, že hlavní přínosy běhání s holemi jsou ty zdravotní a tréninkové. Nordic running může celoročně zpestřit naši přípravu, pomoci nám trénovat i s některými zdravotními problémy, anebo efektivněji hubnout. Ale smysl má i v závodní podobě, neboť na sebe připoutá žádoucí pozornost a umožní setkání všech „holoběžců“. Ti si tak mohou kromě soupeření také vyměnit zkušenosti a vzájemně poradit.

Běželo se netypickým, "triatlonovým" způsobem, na tři okruhy 3,3 km dlouhé. Po prvním okruhu s holemi je závodníci odložili v depu a běželi druhý okruh normálně, na závěrečný si je zase vzali. Výborné pro porovnání času, rychlosti, TF, počtu kroků, atd. Zátěž rozložena na celé tělo - po prvním kole cítíš paže z odrážení holemi, po druhém kole zase nohy a těšíš se na oporu holí... Terén převážně rovinatý, pouze mírné převýšení, lesní cesty s bohužel tvrdším podkladem. Nicméně jinak všichni spokojeni.

MČR v nordic runningu – vítězové jednotlivých kategorií:

  • ženy do 39 let: Michaela Červínová
  • muži do 39 let: Petr Bezchleba
  • ženy 40+ : Vanda Kadeřábková-Březinová
  • muži 40+ : Milan Kůtek

Závod byl součástí celodenní akce s názvem Nordic Tour. Musím tímto smeknout před organizátory a také je prohlásit za vítěze. Vše bylo perfektně připraveno, technické záležitosti závodu samotného i program celé akce. Díky!