„To je hlavní cíl, už to po těch letech prolomit. Věřím, že jednou to tam padne!“ říká odhodlaně 25letý rodák z Čeladné závodící za Nové Město na Moravě.

Jak vypadala tvoje letošní příprava? Lišila se v něčem od předchozích sezon?

Letos jsem začal spolupracovat s trenérem prakticky už od května, loni to bylo až od půlky července, do té doby jsem trénoval sám, až pak jsem se k němu připojil. Teď mě má pod kontrolou delší dobu a myslím, že jsme odtrénovali větší kvalitu. Hodně jsme dělali sílu, kolečkové lyže a teď koncem léta to přešlo hodně do imitací. Trénoval jsem vesměs doma ve Veřovicích, což je kousek od Frenštátu pod Radhoštěm, nebo u svého trenéra Jakuba Sikory, který bydlí v Mostech u Jablunkova.

Trénuješ v nějaké tréninkové skupině, nebo chodíš sám?

Většinou chodím sám nebo s trenérem. Zvykl jsem si na to být sám, nijak mi to nevadí. Trenér mi píše tréninky a většinou si každý večer zavoláme, v jakém jsem stavu, jak to šlo, a podle toho upravíme další den.

Jak vypadá tvůj tréninkový systém?

Většinou jsem chodil trojdenky, to znamená tři dny tréninku a pak volno. V každém dnu byly tři tréninky – ranní hodinová rozcvička na lačno, potom dopolední a odpolední fáze. Později jsem chodil i dvojdenky, podle aktuálního stavu.

Co tvůj zdravotní stav? Mít jednu sezonu ve zdraví – to je jedno z tvých dosud nesplněných přání…

Dlouho všechno šlapalo podle plánu, objemová příprava byla super, všechno jsem absolvoval bez zranění a bez nemoci. Přišlo to až koncem července, kdy jsem dostal angínu a bral antibiotika, kvůli tomu jsem musel začít znova. Potom jsem v srpnu zase trénoval dost, jenže na mě přišlo nějaké zahlenění, já tomu nepřikládal váhu, přechodil to, dva dny s tím šel těžké tréninky a teď na začátku září přišly dutiny… Na patnáctistovce, kterou ve středu začínaly testy, jsem byl ještě překvapený, že jsem doběhl s celkem dobrým časem, ale druhý den už to nebylo vůbec dobrý.

V jaké tréninkové fázi se nacházíš teď, to znamená jak velká komplikace to pro tebe je?

Objem, rychlostní vytrvalost, to mám za sebou. Akorát teď v září, kdy potřebuji nejvíc trénovat rychlost a těžké tréninky, tak jsem zrovna takový nezdravý…