Seriál šestice pohárových závodů odstartoval 5. září ve Vysokém nad Jizerou a každý další víkend následovalo pokračování. Postupně se běžecké souboje odehrály v Semilech, Jilemnici, Horní Branné, Josefově Dole a v Lučanech. Celkové vyhlášení pak proběhlo v sobotu v Huntířově. Vůbec nejúspěšnějšími sportovci ve vyhlašovaných žákovských kategoriích byli Sofie Vyhlídalová, Martin Svoboda a Lucie Horáčková, kteří absolvovali všech šest závodů a v žádném z nich nenašli přemožitele. Všechny starty proměnili ve vítězství také Kateřina Dušková a Matouš Matoušek, kteří startovali ve čtyřech, respektive pěti závodech. Tahle pětice se samozřejmě stala celkovými vítězi svých ročníků.

Na nejvyšší možný počet 104 bodů dosáhli při započtení čtyř nejlepších výsledků také nejmladší žáci Jakub Salaba (ročník 2006) a Filip Schilte (2007). Ten po dvou druhých místech zbývající čtyři závody vyhrál a stal se celkovým vítězem před Matějem Mařasem, který naopak zvítězil v prvních dvou kláních a potom čtyřikrát doběhl na stříbrné pozici právě za Schiltem. Jakub Salaba triumfoval v pěti ze šesti podniků a stal se jasným vládcem o rok starší kategorie. 104 bodů měl na kontě po skončení seriálu i Matyáš Votoček v kategorii starších žáků (2003), který pětkrát zvítězil a jednou doběhl druhý.

Nejtěsnější souboj o prvenství se odehrál v kategorii mladších žákyň narozených v roce 2005, kde první a druhou v celkovém pořadí dělily pouhé 4 body. Klára Lengyelová i Markéta Štefanová absolvovaly všech šest závodů a obě se postupně střídaly na stupínku pro nejrychlejší závodnici. V předposledním závodě v Josefově Dole se pak o prvenství dokonce dělily. Klára Lengyelová si tak připsala čtyři vítězství a dvakrát byla druhá, Markéta Štefanová vyhrála třikrát a třikrát brala stříbro, které ji patří i v celkovém pořadí – o pouhé čtyři body za Lengyeolovou, která dosáhla stejně jako výše zmínění sportovci na maximální počet 104 bodů.

Vyrovnaný souboj o vítězství v kategorii svedly také starší žákyně ročníku 2003, Barbora Voháňková a Barbora Zatloukalová. Ta první startovala pětkrát a započítaly se jí dvě první a dvě druhá místa. Také Zatloukalová zvítězila dvakrát, v dalších třech závodech byla třetí a jednou čtvrtá. V celkovém pořadí ztratila na Voháňkovou šest bodů, stříbrnou pozici pak uhájila o čtyři body před Terezou Prokešovou, která dokázala v seriálu také jednou zvítězit.

Z dvanáctky vítězů jednotlivých žákovských ročníků zbývá zmínit ještě úspěch Matyáše Pávka (mladší žáci, ročník 2004), který si v seriálu připsal tři triumfy, dvě druhá a jedno čtvrté místo, a Elišky Šibravové (starší žákyně, ročník 2002), která absolvovala právě čtyři započítávané závody, v nichž třikrát zvítězila a jednou doběhla druhá.

V rámci poháru Libereckého kraje v přespolních bězích probíhala i soutěž družstev, kterou ovládl SKI klub Jablonec nad Nisou před ČKS SKI Jilemnice. Bronz patří liberecké Dukle a pouhé dva body při celkovém skóre 1241 a 1239 bodů rozhodly o pořadí na čtvrtém a pátém místě, kde skončily oddíly LSK Lomnice nad Popelkou a TJ Semily.

Kompletní výsledky najdete zde, fotogalerie pak zde.