NORDIC 35 vychází 22. 10. 2015
68 stran

Časopis lze koupit i v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media/nordic
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a FloowieTištěnou verzi časopisu si můžete objednat v "e-shopu SNOW":http://snow.cz/…77-nordic-35
Prohlédněte si časopis v elektronické podobě!

Pár tipů z obsahu:


Světový pohár 2014/15/16

SVĚTOVÝ POHÁR 2015/16 MÁ LETOS DVĚ VELKÉ TOUR. LONI KRALOVALO NORSKO
Finská Ruka odstartuje za měsíc Světový pohár běžců. Jak probíhal minulý ročník a jak bude vypadat ten letošní?


Bohatá sezona se stříbrnou tečkou

Poslední zimní sezona nabídla vydatné lyžařské menu. Vedle klasických běžeckých klání v rámci Světového poháru, Tour de Ski, Slavic Cupu, Alpen Cupu nebo našeho Českého poháru se konala i řada jednorázových vrcholných akcí v čele se světovým šampionátem ve Falunu. Čeští reprezentanti se zúčastnili také mistrovství světa juniorů a do 23 let, světové univerziády, Evropského olympijského festivalu mládeže nebo armádního mistrovství světa.


Servisní deník

V tomto roce jsme připravili miniseriál o servisu lyží českých reprezentantů s pracovním názvem Servisní deník. Dva vynikající servismani, Jan Pešina a Vít Fousek, nám přiblíží svoji práci, která je v současné době jedním z důležitých článků úspěšnosti českých lyžařů. Spolu s nimi můžeme nahlédnout přímo do kuchyně servisu lyží našich reprezentantů.


Bez běžek je život nuda

V případě Michala Nováka platí se vším všudy známé pravidlo o jablku, které nepadá daleko od stromu. Jeho maminka Eva, za svobodna Kulová totiž v minulosti patřila do znamenité party karlovarských lyžařek – Rádlová, Kulová, Pravečková, Knížková, které vozily medaile z domácích i mezinárodních závodů a mistrovství.


3 dny grónskou divočinou

Arctic Circle Race 2015 očima českých závodníků
Grónská zima, modrá obloha i sněhové bouře. Tři dny v divočině, 160 kilometrů ve třech etapách klasickou technikou, více než 4 500 metrů celkového převýšení, 140 účastníků z jedenácti států světa. K tomu připočítejme minimální povinnou výbavu v batohu na zádech každého účastníka a spaní ve stanu uprostřed grónské pustiny – to je základní charakteristika jednoho z nejtěžších lyžařských závodů na světě, nazývaného Arctic Circle Race (ACR).


Vasák na kolečkách - ALLIANSLOPPET 2015

Již osm let se koná ve švédském Trollhättanu největší závod na kolečkových lyžích ve střední Evropě. Prvního ročníku se zúčastnilo 35 závodníků, kteří se sami podíleli na organizaci samotného závodu. V současné době je na startu přes 1000 závodníků všech věkových kategorií, přičemž si mohou vybrat mezi kolečkovými lyžemi nebo bruslemi a zvolit délku závodu podle svých preferencí.


Letní a podzimní příprava dálkových běžců

Běh na lyžích je jedním z nejtěžších sportů vůbec a klade velký důraz na celkovou fyzickou výkonnost a silovou připravenost. V jednoduchosti se dá říct, že se snažíme v daném čase podat co nejlepší výkon a vymačkat ze sebe co nejvíce sil.


Seiser Alm - bežkařská paráda

Největší horská pastvina v Evropě Seiser Alm, italsky Alpe di Siusi, je rájem pro všechny běžkaře. Zdánlivě nekonečné široké pláně, mírně zvlněné kopečky, alpské louky – vše v kontrastu s mocnými Dolomity – lákají sportovce všeho vyznání. A běžkaře o to víc!


Rumpholding - Mekka biatlonu běžkařům zaslíbená

Když se řekne Ruhpolding, znamená to biatlon. Ruhpolding je opravdu jedním z nejznámějších a nejmodernějších biatlonových středisek na světě. Ale je to i místo s krásnou přírodou v údolí řeky Weisse Traun v jižním Bavorsku s několika jezery a s kvalitními podmínkami pro běžkařskou veřejnost.


Test kolečkových lyží na klasiku 2015

Na sklonku lyžařské sezóny 2014/15 jsme řešili, jak prospěšní by mohli být Žižkovští tygři časopisu NORDIC – ostatně i on má domovskou redakci na Žižkově. Já jsem měl v hlavě hlavně teplé léto a nechtělo se mi přemýšlet nad mazáním ani postupným sledováním toho, jak mi roste jarní pupek. Nakonec jsme ale opravdu na něco přišli. Nabídl jsem, že jsme dostatečně velká skupina rozličných lyžařů k tomu, abychom otestovali pár kolečkových lyží. Musím přiznat, že zpočátku jsem si nemyslel, že na kolcích se bude dát něco kloudného otestovat, ale s přibývajícím časem jsem byl dost překvapen různorodostí jednotlivých modelů. Rádi se tak dělíme se zkušenostmi, které se nám podařilo nabýt – s trochou nadsázky i seriózně.
Rychlost vítězí - Swix vs. Fischer

aneb dva pohledy na rychle vyměnitelné kroužky holí
O špičkových běžeckých holích předních světových výrobců jsme v našem časopise již psali mnohokrát. Především když se objevila nějaká horká novinka. A výběr pro vrcholné i rekreační lyžaře je v této oblasti opravdu bohatý. Swix, se kterými jezdí cca 65 % medailistů z MS XC i biatlonu, dále Fischer, Salomon, OneWay, Leki, Exel, KV2 atd.


Více najdete v aktuálním časopisu NORDIC 35


Předplatné časopisu NORDIC s mnoha hodnotnými balíčky si můžtete objednat ZDE