Termín: 2. listopadu (pondělí) v 16:00 hodin

Místo: Dukla Liberec (Jeronýmova 522, Liberec)

Lektoři:

  • Pešina Jan, vedoucí servisu RD ÚBD, osobní servisman Martina Jakše
  • Zahula Vít, člen servisu RD ÚBD, osobní servisman Lukáše Bauera

Program:

  • Skluzové vosky: novinky, zásady práce s nimi, nejčastější chyby při jejich používání
  • Stoupací vosky: příprava lyže před mazáním, jaké vosky kdy volit a jak s nimi pracovat

Diskuze - po celou dobu workshopu.

Vstup je zdarma

Workshop bude vedený formou názorných ukázek a diskuse, zúčastnit se ho může prakticky kdokoli – zájemci z řad trenérů, klubových servimanů, ale i všichni nadšenci, kteří se rádi něco přiučí o důležité činnosti spojené s výkonem v bílé stopě. Worshop začíná v pondělí 2. 11. v 16 hodin v areálu liberecké Dukly (Jeronýmova 522) a je třeba se na něj přihlásit do pátku 30. 10. do 12 hodin.

Na jaká témata se účastníci workshopu mohou těšit? Řeč bude o skluzových voscích (jak s nimi pracovat, jaké jsou v této oblasti novinky, při čem se často chybuje) i o stoupacích voscích (příprava lyže pře mazáním, jaké vosky volit a jak s nimi pracovat), ale prostor bude vlastně pro cokoliv – diskuse bude probíhat nejen po skončení worshopu, ale i během jeho trvání. Účastníci se mohou ptát profesionálů se zkušenostmi z vrcholových akcí typu Světového poháru nebo mistrovství světa či olympijských her a rozšířit si tak své vědomosti z oblasti přípravy lyží na závod.

V prostorách Dukly Liberec budou připraveny kompletně vybavené servisní stoly, a jelikož se jedná o pracovní workshop, doporučujeme přijít v adekvátním oblečení k přípravě lyží.

Doplnění 27. 10.
Kapacita workshopu k přípravě lyží je již naplněna.