„Hlavním cílem soustředění bylo zatrénovat si ve skupině nejlepších juniorů a závodníků do 23 let. Na programu byly i tréninky na sněhu, například nástup ze skupin, team sprint a podobně,“ přiblížil náplň trenér juniorské reprezentace a SKI Akademie Petr Michl.

Budíček, v 7:15 odchod na rozcvičku, snídaně, dopolední trénink v délce zhruba dvě a půl hodiny, oběd ve 12, odpoledne další trénink, strečink a večeře. Tak by se dal v kostce shrnout denní plán mladých sportovců v Oberhofu. Na sněhu v tunelu byli prakticky každý den, v tréninku nechyběly ani lyže kolečkové. Dalšími prvky byly imitace, trénink síly i techniky, běh, ale také různé hry, protažení a regenerace. „Se soustředěním jsem spokojen, udělal se kus tvrdé práce a reprezentanti odjížděli domů patřičně unavení,“ říká Petr Michl, který absolvuje s vybranými sportovci další soustředění v listopadu. „Junioři jedou na první sníh se svými kluby, nejlepší závodníci do 23 let zařazení do SKI Akademie pojedou na první sníh se mnou, v plánu je Livigno. Další společné soustředění všech je naplánováno od 11. prosince, což už bude s návazností na první závody - Alpen Cup v St. Ulrichu.“

V zimní sezoně mají junioři i sportovci do 23 let jasný vrchol – únorové mistrovství světa v Rumunsku. „Dalším vrcholem bude finále OPA Cupu v Toblachu a samozřejmě také mistrovství republiky,“ dodává Petr Michl, jehož přáním směrem k nové sezoně je umístění na mistrovství světa do 6. místa.

Účastníci soustředění v Oberhofu:

Karel Macháč, Kateřina Janatová (ČKS SKI Jilemnice), Adam Fellner, Jan Pechoušek (Fenix Ski klub Jeseník), Jana Adámková (Olfin car – Vella Trutnov), Michal Novák, Markéta Lubinová (Slovan Karlovy Vary), Jonáš Bešťák (Dukla Liberec), Luděk Šeller (Fischer Ski klub Šumava Vimperk), Zuzana Staňková (LSK Lomnice nad Popelkou), Anna Sixtová, Petr Pilz, Marek Černohorský (všichni Ski klub Jablonec nad Nisou).