Tým zahrnuje kromě českých elitních závodníků také amatérské a celkem čítá 25 členů. Úzké propojení obou skupin umožňuje amatérským lyžařům získávat nové informace o trénování a přípravě lyží. Elitních závodníků je sedm, z toho pět lyžařů bylo v minulosti součástí české juniorské nebo U23 reprezentace. Dálkové běhy jsou pro ně příležitost, kdy se mohou dále věnovat běžeckému lyžování. Tým nahlášený do světového seriálu Visma Ski Classics zahrnuje čtyři mladé závodníky, kteří jsou narozeni 1992 nebo 1993.
Proto patří složením mezi týmy s nejmladšími účastníky. Jedná se o Pavla Ondráška, Adama Fellnera, Daniela Máku a Šárku Klaclovou.

Vedle nich jsou v týmu „ostřílení“ závodníci, kteří se už řadu let soustředí na dálkové běhy. Je to dvojnásobný mistr Evropy v dálkových bězích Jiří Ročárek, osmá žena celkového hodnocení loňského ročníku Swix Ski Classics Adéla Boudíková a Karolína Bícová, která vyhrála v loňském roce seriál dálkových běhů ve Francii.

Hlavními tahouny týmu by měli být Jiří Ročárek, Pavel Ondráček a Adéla Boudíková, kteří by měli získávat nejdůležitější body do týmové soutěže. Elitní závodníci o sobě dali vědět již v letní přípravě, kdy absolvovali seriál závodů na kolečkových lyžích Silvini Skiroll Classics a vyhráli nejen celkové hodnocení týmů, ale také kategorii mužů a žen.

Poslední závod tohoto seriálu byl vypsán jako Mistrovství ČR na kolečkových lyžích, v rámci kterého tým získal dva tituly vicemistrů ČR – Adéla Boudíková klasickou technikou a Adam Fellner volnou technikou, kde porazil i zkušeného Lukáše Bauera.

Hlavním servismanem týmu bude tradičně Jiří Ročárek st., který má dlouholeté zkušenosti s přípravou lyží a byl několik let servismanem české juniorské reprezentace. Asistentem mu bude jeho syn Tomáš Ročárek, který pracoval jako servisman u českých biatlonistů a sdruženářů.

Mediální prezentace týmu

Facebook: www.facebook.com/…zechRepublic
Webové stránky: www.moravskyskimaratonklub.cz
Instagram: https://instagram.com/…_craft_team/