NORDIC 36 vychází 26. 11. 2015
68 stran

Časopis lze koupit i v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media/nordic
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a FloowieTištěnou verzi časopisu si můžete objednat v "e-shopu SNOW":http://snow.cz/…10-nordic-36
Prohlédněte si časopis v elektronické podobě!

Pár tipů z obsahu:


Vyhraje Petter Northug na desátý pokus Tour de Ski?"

Na Nový rok se rozjede další ročník lyžařské show zvané Tour de Ski. Jubilejní desátý. Ve švýcarském Lenzerheide se 1. ledna postaví na start nejlepší lyžaři světa. Letošní ročník bude mít speciální nádech. Nekoná se žádná velká soutěž (MS nebo ZOH) a Tour de Ski bude takovým malým letošním šampionátem. Tour de Ski slaví výročí, Petter Northug bude bojovat o své první vítězství a Justyna Kowalczyk naopak o páté…


Jeden z hlavních vrcholů pro reprezentaci bude v Česku

Nová sezona bude bohatá i bez obřích globálních akcí typu olympijských her či mistrovství světa. Závod Světového poháru v Novém Městě na Moravě označují čeští reprezentanti za jeden z vrcholů začínající sezony. Pro některé představuje možnost ukázat se po dvou, případně čtyřech letech před domácím publikem, pro jiné je to v rámci distančních závodů a štafety příležitost vůbec první a zcela jedinečná. Ti nejzkušenější se dále chystají především na Tour de Ski, která bude závodu v Česku předcházet, zajímavá pak bude určitě i premiéra v podobě Ski Tour Canada. Zástupci mladé generace vyhlížejí mistrovství světa juniorů a do 23 let, dva dorostenci se podívají na prestižní sportovní akci v podobě zimních olympijských her mládeže.


Omlazená české reprezentace jde do boje. Kdo je kdo?

Světový pohár startuje a čeští reprezentanti ve startovním poli samozřejmě nechybí. Kvóty FIS pro letošní sezonu čítají tři muže a tři ženy pro distanční i sprinterské závody.


Po stříbrné pohádce se Lukáš Bauer rozhodl napsat další kapitolu své kariéry

V loňské sezoně vsadil všechno na jednu kartu a trnul, jestli to vyjde. Na mistrovství světa ve švédském Falunu předvedl v závodě na 50 kilometrů klasicky strhující boj a dramatický finiš. A dokázal to!


Servisní deník

Dnešní povídání nebude tak úplně o servisním deníku, ale více o přípravě lyží na skluz pro bruslení. Tím nejpovolanějším k rozhovoru je Jan Pešina, náš nejzkušenější muž v české buňce.


SKI CLASSICS 2014/15/16

Minulý rok zvítězili nováčci. Letos do seriálu vstupují hvězdy světového lyžování.
Nový ročník nejprestižnější série dálkových běhů VISMA Ski Classics startuje za pár dnů. Do nové sezóny se jde s novým názvem. Jak probíhal ročník minulý, ještě pod názvem Swix Ski Classics, a co se očekává v letošním ročníku, vám přiblížíme v následujících řádcích.


Kateřina Smutná - lyžařský talent, který si za svými cíly umí jít vlastní cestou

Příjmení Smutná v žádném případě nepopisuje její charakter. Přede mnou sedí velice milá a usměvavá mladá žena, z které čiší energie a odhodlání stále vítězit. Ve své lyžařské kariéře to vůbec neměla jednoduché. Svoje výsledky si musela tvrdě vybojovat a vůbec se za ně dnes nemusí stydět.


Fossavatn Ski Maraton: Dobrodružný Island

Dnes už ani nevím, kdy přesně Rudu Špicara, bývalého závodníka Auto-Škody Vrchlabí a Dukly Liberec, dnes skiservismana na důchodku, napadla myšlenka dát dohromady skupinu lyžařských kamarádů a objet s nimi, pokud to bude možné, všechny závody projektu Worldloppet.


Renesance Kožíšků

Jistě jste si jako pozorní čtenáři a pravověrní klasici povšimli, že se nám horským krajem začíná plíživě šířit určitý nešvar. Ano, jedná se o takzvané Mohair ski, lyže opatřené v mazací komoře místo řádné vrstvy stoupacího vosku kusem syntetického stoupacího pásu, známého spíše ze skialpového vybavení. Výrobci nám tvrdí, že se jedná o revoluci v klasickém lyžování. Ale jak to tak bývá, všechno už tu jednou bylo. NORDIC se proto rozhodl jít po stopách „kobercovek“ dále do minulosti a vylepšit váš přehled jak o historii, tak současnosti této téměř zapomenuté a znovuobjevené technologie.


Horké novinky z ISPA

Veletrh ISPO každoročně představuje zásadní novinky sportovní branže včetně těch pro běžecké lyžování. Zároveň z nich v rámci soutěže ISPO Awards vybírá ty průlomové, nejinovativnější a s největším potenciálem spoluvytvářet trendy budoucnosti. Zde přinášíme přehled všech loni oceněných. Mnohé už z časopisu Nordic znáte, ale snad nevadí, když si je v souvislosti s jejich prestižním oceněním znovu připomeneme.


Více najdete v aktuálním časopisu NORDIC 36


Předplatné časopisu NORDIC s mnoha hodnotnými balíčky si můžtete objednat ZDE