Oblečení, které je v přímém kontaktu s pokožkou, totiž rozhoduje o odvodu případné vlhkosti a potu. Zároveň reguluje tělesnou teplotu, přičemž nežádoucí ochlazení může mít za následek horší výkon a případná zranění.

Vsadit můžete na kvalitu italské značky MICO, která se výrobou funkčního prádla zabývá již přes 40 let a na domácím trhu si drží pozici lídra ve svém oboru.

Certifikované materiály MICO účinně odrážejí nepříznivé vnější vlivy a zároveň pracují s přirozenými procesy těla, které vznikají během tělesné aktivity. Kvalit produktů MICO využívá již několik let například Italský, Slovinský a Chorvatský lyžařský svaz.

MICO M1 Alberto Tomba

Pánská i dámská řada M1 Alberto Tomba byla vytvořena ve spolupráci se špičkovými sportovci a je tvořena z trika, kalhot a ponožek. Jejím ambasadorem je sám bývalý špičkový lyžař A. Tomba, jenž se aktivně podílel na jejím vývoji. Společně s laboratoří R&D si Mico Sport vybralo pro výrobu materiál Dryarn nejlehčí mikrovlákno na světě, výjimečný materiál, ze kterého se vyrábí ty nejlepší a nejvýkonnější produkty. Prodyšnost, termoregulace a antibakteriální vlastnosti materiálu Dryarn, jsou právě tím zásadním rozdílem, jenž při nošení dodává ten správný pocit pohodlí. Komplet je vyroben jak v pánském, tak i v dámském provedení.


Kvalitní ponožky jsou základ

Veledůležitou součástí kvalitního funkčního prádla jsou samozřejmě ponožky, které byly v tomto případě taktéž vyvinuty ve spolupráci s týmem kolem A. Tomby. Jsou vyrobeny z Thermolite a Lycro vláken, technologie Micotex zajišťuje, že oblast kotníku, prstů a Achillovy paty je propracována tak, aby pomáhala zvýšit výkon i v těch nejvytíženějších polohách. Zároveň výborně sají pot a udržují nohu v suchu. Model je určen jak pro dámy, tak pro pány.

Sportovci se jednoznačně shodli na jeho pozitivních účincích. Mezi nimi například i reprezentant ČR v triatlonu Přemysl Švarc nebo běžkyně na lyžích Eva Vrabcová Nývltová.


www.micosport.cz