Atomic dokonce používá i stejně detailní označení různé tuhosti lyží. Můžete si tak být jisti, že při výběru ideální lyže se vám dostává stejné personalizace jako profíkům. Atomic strávil několik let odlaďováním odrazové komory tak, aby ani kapka lyžařovy energie nepřišla nazmar. Výsledkem je SDS technologie, která se postará, aby se odrazová komora vždy při skluzu držela vysoko nad sněhem a umožnila skluz dlouhý a rychlý. Připojte do designerského mixu lehké a tuhé jádro a máte lyži, na které bude radost závodit.

Jaké lyže pro koho

V případě, že jste ambiciózní závodník, měli byste sáhnout po lyži Redster Worldcup. Kdo se na závodech pere o umístění, potřebuje to nejrychlejší, co je k dispozici. Kdo preferuje delší závody, typicky laufy, čeká na něj řada Redster Marathon. Pořád neskutečně lehká a stabilní lyže, přičemž odpustí trochu více technických chyb než radikální model Worldcup – na dlouhých tratích je potřeba trošičku šetřit síly i koncentraci.

Pro běžkaře, kteří, již nepomýšlejí na nejvyšší mety, ale přesto chtějí mít rychlou běžku a preferují faktor výkon/cena, je ideální volbou lyže Redster Vasa, která je zároveň skvělá pro trénink.

Boty Redster Worldcup disponují karbonovým skeletem a vložkou, která se po nahřátí přesně přizpůsobí tvaru i případným anomáliím vaší nohy.
Boty Redster Worldcup disponují karbonovým skeletem a vložkou, která se po nahřátí přesně přizpůsobí tvaru i případným anomáliím vaší nohy.


Na trénink nemažte!

Nechcete-li ztrácet zbytečně čas a energii se škrabkou a žehličkou a chvíle v přírodě jsou pro vás to nejdůležitější, sáhněte po bezvoskové lyži Redster Skintec, kterou jsme detailněji probírali v minulém vydání NORDICu. Lyže s mohérovým pásem v odrazové komoře je dnes už bezmála rovnocenná s tradiční rychlou běžkou a právě Atomic je ten, který na podobný typ před několika lety vsadil a má tak velký náskok na konkurenci, která se o podobné lyže začala pokoušet většinou až loni.

Nejen lyže!

Pro letošní rok si Atomic připravil dvě hlavní novinky v námi probírané řadě Redster Nordic. Série má nyní ucelený a přehledný design v dnes již kultovních červených a bílých barvách Atomic. Bežecké boty Redster jsou letos lépe odladěné a fungují v dokonalé symbióze s Redster lyžemi.

Nejen rychlostí živ je člověk. U běžkování je třeba také vypadat stylově. Bežecké boty Redster byly proto navrženy tak, aby s lyžemi esteticky ladily. Volbu mezi výkonem a pohodlím již také nebude třeba řešit díky Custom Fit technologii inspirované sjezdovými lyžařskými botami. Redster Worldcup boty disponují karbonovým skeletem a vložkou, která se po nahřátí přesně přizpůsobí tvaru i případným anomáliím vaší nohy.

Když už se rozhodnete běhat na technologicky nejpokročilejších lyžích na trhu, měly by se i ostatní části vaší výbavy nést v podobném duchu. Z toho důvodu Atomic přinesl pro tento rok karbonové hůlky Redster, které se vyznačují extrémní tuhostí a lehkostí. Vázání SNS Pilot Carbon RS se pak postará, abyste mezi nohou a lyží neztráceli drahocenné watty a měli své zbraně do bílé stopy dokonale pod kontrolou.


www.atomic.com