Změna bude však v nedělním závodě, který se pojede ve zkrácené podobě na náhradních tratích. Připraven bude okruh s umělým sněhem o délce 6 km, který se pojede 4x, celkem 24 km. Aby se naplnila regulérnost závodů, tak se mění startovní časy pro závodníky elity i rekreační závodníky.


La Sgambeda     Neděle 6. 12. 2015
Start žen - elita     9.45 hod
Start mužů - elita     10.15 hod
Start rekreačních lyžařů     11.30 hodGenerální ředitel seriálu Visma Ski Classics David Nilsson to komentoval následovně: „Organizátoři v Livignu udělali fantastický kus práce k zajištění závodu. Je to vůbec první akce této sezóny, která se uskuteční, a jsme rádi, že našli vhodné řešení pro její uspořádání. Samozřejmě bychom měli radši původní trať, ale tam je zeleno. Aby nedošlo ke kolizím mezi elitou s rekreačními závodníky, tak jsme rozhodli o rozdílných startovních časech. Posledních sedm z devíti ročníků jsme museli měnit trasu kvůli nedostatku sněhu a opět to máme ve svých rukou. Těšte se do Livigna!“

„Letos na podzim nebyl skoro žádný sníh, ale naštěstí bylo chladno. Tak jsme byli schopni udělat pro zajištění závodů aspoň sníh umělý. Doufáme, že všichni lyžaři pochopí tuto situaci, že jsme udělali nejlepší možné řešení. Už se těšíme, až všechny účastníky u nás v Livignu přivítáme“, říká Luca Moretti, ředitel oddělení cestovního ruchu v Livignu.