Od svého zranění při pádu během finální přípravy na sezonu Lukáš Bauer netrénoval, rada lékařů zněla jasně: „Protože se jednalo o svalový problém, tak mi nebylo doporučeno trénovat ani v omezené míře. Každý den jsem absolvoval v ostrovské nemocnici magnet, který měl pomáhat vstřebávání hematomu z toho pádu, dvakrát jsem pak byl na kontrole u docenta Pavla Koláře.“ I když nemohl trénovat, lyžování pozorně sledoval. „Byl jsem v kontaktu s českým týmem během úvodního podniku Světového poháru ve Finsku, zároveň jsem sledoval i výkony Martina Koukala v roli televizního spolukomentátora. Rád bych řekl, že jsem si ten úvod sezony užil, ale radši než na gauči a u televize bych byl tam,“ přiznává 38letý matador. „Teď se těším na proces dávání se do kupy po sportovní stránce a až v Toblachu vyběhnu do svého prvního závodu Světového poháru v letošní sezoně!“

Do kolotoče Světového poháru se tak brzy vrátí nejzkušenější muž české reprezentace, kterou v úvodu sezony oslabily zdravotní problémy i v ženském týmu. Eva Vrabcová Nývltová odstoupila po úvodním sprintu v Kuusamu, odletěla se léčit do Česka a uvedla, že trpí poruchou příjmu potravy. „Držím Evě palce, aby se co nejdřív dala do kupy! Nejde ani tak o to, aby to bylo co nejdřív, ale aby to bylo definitivní vítězství nad tím problémem. A aby se mohla vrátit zpátky do stopy a užívat si to!“ vzkázal své reprezentační kolegyni Lukáš Bauer.

Toho zranění v oblasti žeber vyřadilo nejen z úvodního závodu Světového poháru, ale připravilo ho i o první letošní start v sérii dálkových běhů Ski Classics, která startuje o víkendu v Itálii. „Do Livigna jedu i kvůli svému týmu, který se tam zúčastní La Sgambedy. Pak se vracím na skok do Česka a budu muset najít nějakou lokalitu, kde budu moct trénovat a připravovat se na Světový pohár.“ Ten pokračuje o víkendu v norském Lillehammeru, kde je na programu sobotní skiatlon, do kterého zasáhne trojice Nováková, Jakš a Knop, a nedělní štafety, ve kterých by mělo startovat mužské kvarteto Aleš Razým, Martin Jakš, Jakub Gräf a Petr Knop.