„Je to dobré umístění. Na trati, která mi ne úplně dobře sedí, jsem odevzdala, co jsem mohla. Patnáctka je dlouhá trať, možná jsem si ještě trochu blbě rozvrhla tempo, ale taky se změnil sníh. Ne extrémně, nicméně bylo poznat, že se to hodně rozdupadlo a jelo se pak jinak než v prvním kole. Ale celkově ten závod hodnotím pozitivně,“ okomentovala svůj dnešní výkon 22letá česká reprezentantka.

Při hodnocení předchozích závodů jsi říkala, že to chce jet v pohodě, klidně, podle svého. Jak se ti to dařilo dnes? U intervalového startu je těžší jet na klid, protože člověk nikdy neví, jak na tom je. U hromadného startu je možné si to trochu pohlídat, člověk pořád ví, jak jede, kde se pohybuje. Byť tady mi samozřejmě skoro na každém kilometru hlásili, jak jsem na tom, což bylo fajn.

Na bruslařské pětce v Kuusamu jsi vystartovala stejně jako dnes velmi rychle. Jaká byla tvoje taktika? Chtěla sis rozvrhnout síly o něco lépe? Já mám vždycky ty začátky možná rychlejší, než bych sama chtěla, ale v danou chvíli jsem to myslím rozjela relativně v pohodě. Jenže člověku pak během závodu stejně někde trošku dojde, asi už to tak u mě prostě bude, nevím, jestli se to někdy změní (úsměv).

Byla nějak znát vyšší nadmořská výška? Závodila se zhruba v 1 500 až 1 600 metrech and mořem… My tu nejsme tak dlouho, aby na nás výška pořádně zapůsobila. Myslím, že by závod mohla ovlivnit až zítra nebo pozítří, teď to bylo ještě v pohodě. Navíc 1 500 ještě není nějak extra moc.

Šlo o třetí podnik Světového poháru, navíc po náročném skiatlonu. Jak jsi na tom fyzicky? Unavená nejsem vůbec, ale patnáctku v intervalovém startu jsem jela snad potřetí v životě. Ještě se do téhle tratě musím dostat. Pro mě poslední dobou byla delší už desítka, takže do patnáctky se musím teprve zapracovat. Ale nesmím nad tím nějak moc přemýšlet, musím jet dál, a když je závod, tak se jede!