Prožijete zcela nový formát závodu založeného na čtyřech různě dlouhých okruzích, které musí závodníci zdolat na jeden zátah. Jede se od nejdelšího dvacetikilome­trového okruhu až po nejkratší, čítající pět kilometrů.S každým okruhem ale ubývá sil a přibývá napětí. Pomyslným rozhodčím je totiž vytrvalost a taktika, protože po každém okruhu vypadávají ze závodu ti běžci, kteří dobíhají na posledních místech. Do úplného cíle tak doběhne jen malá skupina a nejrychlejší z nich si odnese titul Krále Horské Smyčky.
Užít si zábavu můžou ale i vaši přátelé nebo děti. Abertamy jsou horské městečko ležící 25 kilometrů severně od Karlových Varů v nadmořské výšce okolo 1000 metrů. Přímo v obci je lyžařský vlek a v okolí ideální terény pro běžkaře s možností napojení na Krušnohorskou magistrálu.


Na start se postaví například bývalí reprezentanti v běžeckém lyžování Milan Šperl, Zuzana Kocumová nebo Jiří Magál.

Bronzový medailista z mistrovství světa Milan Šperl přiznává, že s podobným typem závodu zatím nemá zkušenosti. “Je to výborný nápad a opět něco nového a atraktivního pro diváky. Pro závodníky jde nicméně o ďábelskou myšlenku. S ubývajícími silami bude totiž přibývat náročnost trati. To povede ještě k rychlejšímu úbytku sil. Poslední kolečko navíc očekávám skutečně extrémní, takže si závodníci sáhnou na dno svých sil,” říká Milan Šperl.


Smyčku okolo krku si ale utáhnou i sportovci s poněkud jiným zaměřením. Mezi nimi například i elitní triatlonista Jan Kubíček a další známá sportovní jména, o kterých budeme ještě informovat.


RED BULL HORSKÁ SMYČKA je rozdělena do dvou dnů, vyplatí se vyhradit si celý víkend. V pátek si můžou účastníci dobrovolně zatrénovat, potom se občerstvit na lehké pasta party. Závod startuje v sobotu v 11 hodin, v 14:30 budou vyhlášeni vítězové. Party ve stanu začíná v 19 hodin.


Více informací a registraci do závodu najdete na www.redbull.cz/horskasmycka