Letošní 9. ročník přináší řadu novinek. Po loňské premiéře v seriálu Stopa pro život bude i letos jeho součástí. Náš závod tak bude hodnocen společně se Šumavským maratonem, Karlovým během a Krkonošskou 70. Opět jsme trochu změnili termín závodu, do Jilemnice všechny zveme na víkend 30. a 31. ledna 2016. V Jilemnici, kolébce českého lyžování, pořádáme každoročně velké republikové závody pro dospělé, dorost a žactvo. Jsme proto rádi, že se můžeme zařadit mezi pořadatele závodů Stopa pro život. Jedná se o závody pro širokou veřejnost, zúčastnit se alespoň jednoho ze tří vypsaných závodů může opravdu každý, kdo má rád běh na lyžích a líbí se mu atmosféra dálkových běhů. Navíc zde máte možnost postavit se na start i s předními českými běžci a porovnat si svoji výkonnost.

Závody v Jilemnici se uskuteční v lyžařském areálu Hraběnka. Zde bude start i cíl závodu, veškeré zázemí, výdej startovních čísel a doprovodné akce. I letos mohou účastníci využívat zázemí ve velkých vyhřívaných stanech. V nich bude po závodech připraveno i občerstvení pro závodníky a jejich doprovod. Sobotní program bude zahájen novinkou v podobě dětských závodů na tratích od jednoho do 5 km volnou technikou. Odpoledne ve 13 hodin odstartuje závod na 25 km volně. V neděli se bude závodit klasicky na trati 50 km nebo 25 km. Starty závodů budou hromadné, do první vlny budou zařazeni nejlepší závodníci z loňských výsledků a závodníci s prokázanou výkonností. Vyhlášení výsledků proběhne po závodě v prostoru startu a cíle. První tři závodníci a závodnice ve všech věkových kategoriích vypsaných v propozicích závodu obdrží hodnotné věcné ceny od partnerů závodu. Přihlásit se na závody je možné online na www.stopaprozivot.cz, osobně v prodejně INTERSPORT v Jilemnici nebo zaslat přihlášku poštou či faxem. Všichni předem přihlášení závodníci obdrží spolu se startovním číslem a čipem na měření času také drobné dárky od partnerů našich závodů.

Připravujeme jeden okruh o délce 25 km v okolí Jilemnice směrem na Mříčnou, Kruh a Roztoky. Na tomto okruhu budou i dvě občerstvovací stanice. Jde o okruh se zvlněným profilem, nechybí zde táhlá stoupání a sjezdy. Z nejvyššího bodu trati je krásný výhled na panorama západních Krkonoš s dominantou Kotle. Pro případ nepříznivých sněhových podmínek na trati v Jilemnici máme připravenou zbrusu novou náhradní trať na Roudnici. Tato trať má zvlněný profil a přivede závodníky do nepříliš známých koutů Krkonoš. V případě pěkného počasí se můžete těšit na krásné výhledy na hřebeny Krkonoš, ale třeba i na Ještěd a Černou horu. Startovní a cílový prostor včetně veškerého zázemí bude na louce nedaleko horní stanice lanovky na Aldrově. Příjezd na tratě v Jilemnici i na Roudnici bude označen směrovkami. Parkování v Jilemnici bude zajištěno jednosměrně na uzavřené komunikaci od areálu na Hraběnce a na autobusovém nádraží.

Veškeré další informace budou průběžně aktualizovány na stránkách www.skijilemnice.cz.Propozice závodu

Termín: 30.–31. 1. 2016

Místo: Jilemnice – areál Hraběnka


Start / Cíl: Jilemnice – areál Hraběnka (v případě nedostatku sněhu Roudnice)


Místo prezence: závodní kancelář v areálu Hraběnka (v případě nedostatku sněhu Roudnice)


Registrace: online do 24. 1. 2016 na www.stopaprozivot.cz , na místě pátek 29. 1. 15.00–18.00, sobota 30. 1. 8.00–16.00, neděle 31. 1. 8.00–9.30


Závody a trasy:

Sobota 30. 1. 2016

  • Dětské závody na 1, 2 a 5 km, starty od 10.00
  • Závod volnou technikou na 25 km – start 13:.00

Neděle 31. 1. 2016

  • Závod klasickou technikou na 50 km – start 10.00
  • Závod klasickou technikou na 25 km – start 10.30


Startovné:

  • 25 km – volně, klasicky: předem 450 Kč / na místě 650 Kč
  • 50 km – klasicky: předem 550 Kč / na místě 750 Kč
  • Dětské závody: 100 Kč předem i na místě


www.stopaprozivot.cz

www.skijilemnice.cz