Aniž by organizátoři tušili jaké budou u nás letos sněhové podmínky zvolili datum konání v březnu, kdy je zde obvykle nejkrásnější počasí, přes noc mrzne, přes den krásné jarní počasí s tvrdou vymrzlou stopou a samozřejmě mnoho SNĚHU.


Udělejte si výlet do tohoto půvabného turistického místa a zakončete zde letošní „lyžařskou“ sezónu. Stojí to za to a pevně věřím, že toto místo navštívíte znovu nejen v zimě, ale také v létě kde zde naleznete mnoho zajímavých pěších cest pro výlety.Místo: Tauplitzalm – Štýrsko

Termín:

  • Sobota 12.3.2016 - start 10:00 volně, hromadný start
  • Neděle 13.3.2016 - start 10:00 klasicky, strat dle výsledků předchozího dne

Startovné:

950 Kč (za oba dny)


Prize money:

1. místo = 20 000 Kč

2. místo = 10 000 Kč

3. místo = 5 000 Kč


Registrovat se do závodu můžete zde.


Tratě vedou po národním parku náhorní plošiny Tauplitzalmu v nadmořské výšce 1 600 m, kde se v 80. letech pořádaly světové poháry v běhu na lyžích.


Tauplitz je jeden z nejstarších a na sníh bohatých lyžařských středisek Štýrska. Středisko je obklopeno Totes Gebirge (což v překladu znamená mrtvé hory) a nádhernou osamocenou vápencovou horou zvanou Grimming.


Tauplitzalm (1 650 - 1 965 m) je lyžařská vesnice bez aut dostupná bezplatným skibusem, vesnice s kuriózními chalupami, příjemnými restauracemi a pohodlnými hotely. Nachází se na slunné terase v horském terénu a většinou nad hranicí lesa.


Na Tauplitzalmu trénují také špičkoví běžci z mnoha zemí a využívají zdejší podmínky k vysokohorským soustředěním před důležitými závody. Na začátku 90. let byly na Tauplitzalm přeloženy 2x závody Světového poháru.


Stezka Freiberg na slunné náhorní plošině má 8 km upravovaných tratí, Lärchwaldloipe 6 km, Sturzhahn stezka 5 km.


www.tauplitzalmmaraton.cz