Čeká Vás totiž poněkud živější běžkování, než jste byli zvyklí. Starty ve čtveřicích, přejezdy můstku a terénních nerovností, skokánek, klopené zatáčky, stoupání a sprint. Tohle menu se bude na Božím daru servírovat 13. března. A závodit může kdokoliv, kdo si alespoň trochu věří! Neuvěřitelný zážitek a prize money ve výši 140.000,- korun jsou jistě zajímavým lákadlem.

Je to vůbec poprvé, co se závod Red Bull Nordix pojede v Česku. Jedná se o mix sjezdu a sprintu na běžkách, do kterého si pořadatelé ještě vypůjčili prvky ze skicrossu. Po kvalifikaci, kdy si každý může vyzkoušet trať a pokusit se zajet co nejlepší čas, se výběr 32 nejlepších utká neúprosným vyřazovacím způsobem. Startovat se bude po čtyřech, první dva v cíli postupují. Záleží na rychlosti, síle a stabilitě na běžkách, hodně ale můžete získat i šikovnou strategií.

V minulosti už se za obrovského zájmu konaly závody v Rakousku, Slovinsku a Švýcarsku. Právě u našich jižních sousedů se Red Bull Nordix zúčastnil i Martin Koukal, který bojoval za Česko na Olympijských hrách ve Vancouveru. „Byl to pro mě první závod takového typu a chtěl jsem i vyhrát. Byl to zážitek,“ říkal tehdy. Pojede se na dvě kategorie - ženy a muži - takže neváhejte vzít své partnery a přátele, závod je otevřen i úplným amatérům. Podél trati budou, podobně jako u skikrosu či sprintu, komisaři, kteří hlídají fauly a úmyslné kontakty, které jsou zakázány. Přineste si bruslařské vybavení.

Kdy:

sobota 13. března 2010, závodníci od 9h, diváci od 14h

Kde:

Boží Dar, za hotelem Praha

Přihlášky: www.redbullnordix.czZde si můžete pustit video: