Obecná situace:

V pátek a sobotu platí výstraha ČHMÚ ohledně nízkých nočních teplot, které budou na většině území dosahovat až -17 °C. V neděli teploty výrazněji stoupnou a denní teploty se budou pohybovat mírně nad bodem mrazu. Obloha bude převážně zatažená, místy se může objevit sněžení.

Mapa sněhové pokrývka pro sobotu, 9:00 (interaktivní najdete zde na spodku stránky)
Reporty z běžkařských stop najdete nově zde!

Napište i vy čerstvé info z vámi navštívených oblastí a získejte odměnu ka každý report! Více najdete zde!
Předpověď počasí dle chmu.cz:

Předpověď na sobotu (00-24):
V noci zpočátku jasno až polojasno, ojediněle mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost, postupně od západu přibývání frontální oblačnosti. Přes den zataženo až oblačno, od západu postupně se sněžením, na západě a jihozápadě v polohách pod 400 m později i srážky smíšené nebo mrznoucí. Nejnižší noční teploty -13 až -17 °C, v místech bez sněhové pokrývky kolem -10 °C, v Čechách během noci oteplování. Nejvyšší denní teploty -6 až -2 °C, v jihozápadní polovině Čech -2 až +2 °C. Mírný jižní až jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s se bude v Čechách měnit na západní až severozápadní 3 až 7 m/s.

Předpověď na neděli (00-24):
Zataženo až oblačno, místy se sněžením, v polohách pod 400 m během dne srážky smíšené nebo mrznoucí. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C, na Moravě a ve Slezsku -3 až -7 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až +4 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s, na východě zpočátku vítr jižní.


KRKONOŠE

Stávající sněhová situace:

V Krkonoších leží dostatečné množství sněhu, běžky určitě využijete – čerstvě upraveno je něco přes 100 km. Kde však není strojově upraveno, bývá alespoň prošlápnutá stopa. Bruslaři a závodníci si jistě užijí kvalitně upravené okruhy na Mísečkách.

Nejvíce stop je projeto okolo Rokytnice, Harrachova a Janských lázní.

Více na bilestopy.cz/cs/krko­nose
JIZERSKÉ HORY

Stejně jako v ostatních resortech, i zde se poslední víkend dočkali lyžaři mohutné sněhové nadílky. Čerstvě upraveno je necelých 80 km běžeckých stop, nejvíce kolem Bedřichova, stabilně je upravována také Jizerská magistrála.

ORLICKÉ HORY

Čerstvě je upraveno 38 km tratí, rolbaři by potřebovali ještě cca 10 cm sněhu, aby se jim podařilo upravit většinu tratí. Na většině míst je tvrdý podklad, z minulého víkendu rozježděný, posypaný tenkou vrstvou prašanu. Lyžařsky nejsou Orlické hory tento víkend top, ale pokud si chcete užít klidnější lokalitu s menší koncentrací běžkařů, jsou pro vás ideální!


Nejvíce tras projeto v okolí Deštného a Říček.

ŠUMAVA

Čerstvě upraveno necelých 90 km, průběžně však strojově upraveno téměř 550 km! Nejvíce se běhá v okolí Kvildy a Železné Rudy. Z té se dá přeběhnout celý hřeben až do Nové Pece. Takže výzva pro sportovní i relaxační běžkaře, zároveň příslib romantických zasněžených hor pro rodiny.


JESENÍKY

V Jeseníkách lze nejvíce naběhat v okolí Kralického Sněžníku až po Jeseník. Díky trasám, projetým i na druhou stranu pohraničí, se z takového výletu může stát i cesta do dalekého zahraničí – zdalipak jsou v Polsku také tak pěkné hory?Dohromady je v Jeseníkách upravováno skoro 400 km běžeckých stop!
BESKYDY

V Beskydech můžeme najít několik týden starých stop, ale sněhu není přebytek a nové stopy se na většině míst neupravují. Většina okruhů má tedy bohužel statut „nesjízdné“.
VYSOČINA

Můžeme doporučit okolí Čeřínku, poblíž obce Hojkov je urolbováno! Krásný okruh, dostupný po několika minutách jízdy z Jihlavy nebo Pelhřimova. Stejně tak je prý upravena trasa Sklené – Vlachovice.
Dejte nám vědět do diskuze, pokud byste věděli i o jiných možnostech běžkování v dalších koutech Vysočiny.
KRUŠNÉ HORY

V Krušných Horách by se také pár centimetrů sněhu navíc ještě hodilo, přesto je poměrně hojně upravováno – navíc během pátku možná ještě pěkných pár čísel připadne. Nejlepším výchozím místem je okolí Klínovce.