Trať závodu byla s relativně malým převýšením, ale vysoká nadmořská výška 1 700-1 800 m n. m. zvýšila náročnost závodu pro všechny lyžaře. Na dvacátém kilometru zamířila trať do lesa a dlouhého stoupání nedaleko Pontresiny, kde byl také nejvyšší bod závodu. Sníh byl zcela suchý, v některých částech tratě prachový, což náročnost závodu ještě zvýšilo. Posledních 10 km bylo docela kopcovitých a závěrečné stoupání do krásného města Zuoz připomnělo mnohým lyžařům známé stoupání na slavnou Cascatu při Marcialonze.

Nor Petter Eliassen opět všem ukázala, že on je opravdový král dálkových běhů. Toto bylo jeho druhé vítězství v řadě a všichni jsou zvědaví, kolik vítězství bude schopen v nadcházejících závodech ukořistit. Druhé místo obsadil další Nor Tord Asle Gjerdalen, který jel dlouho ve stínu Eliassena, za kterým pak zaostal o pouhých 8 sekund. Poslední místo na pódiu zbylo pro Morten Eide Pedersena, který měl na vítěze ztrátu 48 sekund.

Při závodě žen prokázala svojí sílu, stejně jako na Jizerské padesátce, Norka Britta Johansson Norgrenová, která nechala všechny své soupeřky daleko za sebou. Byla o 1:02 minuty rychlejší než Kateřina Smutná a 1:50 minuty před Seraine Bonerovou. Světová třída, polská lyžařka Justyna Kowalczyková, se také účastnila závodu, ale skončila na 9. místě. Ženy odstartovaly 15 minut před muži.

Petter Eliassen a Britta Johansson-Norgrenová jsou také držitelé žlutého trikotu vedoucích závodníků seriálu Visma Ski Classics. Nesporným vládcem rychlosti lyžování je v zeleném dresu vítěz sprintů Andreas Nygaard. Vyhrál obě sprinterské prémie a vede celkové hodnocení. V kategorii juniorů obdržel trikot nejlepšího závodníka Stian Hoelgaard, který skončil na velmi dobrém pátém místě, v ženské kategorii obdržela růžový trikot za dnešní 7. místo celkově Emilia Lindstedt.

Další zastávkou Visma Ski Classics bude v neděli 31. ledna legendární Marcialonga v Itálii.

Více informací o www.vismaskiclassics.com.Muži:

1.   Petter Eliassen     Team LeasePlan Go     2:22:05
2.   Tord Asle Gjerdalen     Team Santander     2:22:14
3.   Morten Eide Pedersen     Team Exspirit     2:22:54
4.   Anders Host     Team LeasePlan Go     2:22:58
5.   Anders Aukland     Team Santander     2:23:00
6.   Stian Hoelgaard     Team LeasePlan Go     2:23:01

Ženy:

1.   Britta Johansson     Norgren Lager 157 Ski Team     2:41:06
2.   Kateřina Smutná     Team Santander     2:42:08
3.   Seraina Boner     Team Exspirit     2:42:57
4.   Lina Korsgren     Team Pioneer Investments - Craft     2:44:55
5.   Sara Lindborg     Team Skistart.com     2:45:02
6.   Astrid Oyre Slind     Team United Bakeries     2:46:24