Jilemnická 50 Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra České republiky, druhá z akcí seriálu ČUS Stopa pro život 2016, se pojede již nadcházející sobotu a neděli 30. a 31. ledna 2016! Po příznivých klimatických a ideálních sněhových podmínkách o minulém víkendu otočilo počasí o 360 stupňů a po celé republice nastalo jaro a obleva. Z nížin zmizela sněhová pokrývka během jediného dne a na horách odtává značné množství sněhu i v nadmořské výšce 800 metrů, tedy i v Roudnici, kam byla před týdnem přeložena a dokonale upravena trať závodu z Jilemnice. Z tohoto důvodu došli organizátoři a pořadatelé akce ve středu 27. 1. k definitivnímu rozhodnutí již podruhé přestěhovat tratě Jilemnické 50 2016, tentokrát na ještě výše položené Horní Mísečky.Druhý závod seriálu ČUS Stopa pro život tedy odstartuje z lyžařského areálu na Horních Mísečkách v Krkonoších, kde jsou podmínky pro běžkaře lepší. Tady v 1000 m n. m. je zem promrzlejší, počet stupňů nad nulou nižší a sníh taje pomaleji. Navíc v pátek se má poblázněná zima trochu uklidnit a teploty opět zaujmou na stupnici teploměru takové místo, které českému nejstudenějšímu ročnímu období sluší.

Pro účastníky je zásadní informace, že závod se BUDE KONAT!


Zázemí a doprovodný program bude situován na Dolních Mísečkách, sportovní část na Horních Mísečkách. Tato 3 kilometry vzdálená místa mezi sebou budou pohodlně propojovat pendlující autobusy v intervalech 20 – 30 minut. Časový harmonogram akce zůstává stejný.
Okruh závodu pro dospělé bude měřit cca 10 km. V průjezdech do dalšího kola bude na stadionu k dispozici občerstvovací stanice. Trasy pro děti se pojedou také na stadionu Horní Mísečky


Program Jilemnické 50 ZP MV ČR:

Pátek 29.1.2016

15:00 - 18:00 prezence a výdej startovních čísel v kanceláři v areálu Hraběnka

Sobota 30.1.2016

8:00 - 12:30 prezentace a výdej startovních čísel na sobotu v místě startu
10:00 START první dětské kategorie – hromadný volně
13:00 START 25 km – hromadný volně
13:30 - 16:00 prezentace a výdej startovních čísel na neděli v místě startu

Neděle 31.1.2016

8:00 - 9:30 prezentace a výdej startovních čísel v místě startu
10:00 START 50 km – hromadný klasicky
10:30 START 25 km – hromadný klasicky


DOLNÍ MÍSEČKY

Při parkovišti Dolní Mísečky bude umístěno celé zázemí. Najdete zde:

Parkoviště (nehlídané) zdarma
Prezenční kancelář: Na prezenci si závodníci vyzvednou startovní balíček (číslo s nalepeným nevratným čipem, kupóny na občerstvení + nápoje a dárek za účast.) Zájemci se mohou do závodů přihlásit i na místě.
Základnu 211 s vyhřívanou převlékárnou a úschovnou lyží i věcí
Vyhřívaný stan s cateringem a prodejními stánky partnerů pro všechny návštěvníky akce bude otevřený od 8:00.
Mazací servis České spořitelny, mazárnu a test centrum Rossignol. (Mazárna Swix bude vydávat objednané namazané lyže v pátek na Hraběnce).
Velké pódium s profesionálním moderátorem

HORNÍ MÍSEČKY

Na Horních Mísečkách bude postavena ještě jeden menší stan Základny 211, kde budou závodníci mít možnost před startem předat do úschovy menší osobní věci.
Nebude chybět stánek s teplými nápoji pro zahřátí před startem a po dojezdu do cíle.
XC Free Style park Lukáše Bauera se školou lyžování pro děti i dospělé – zdarma po celý den.
Nezávodní open vyjížďky pod vedením instruktora zdarma po skupinkách dle dohody.