Obecná situace:

Sněhu ubývá raketovým tempem, výška přirozené sněhové pokrývky na většině území nepřekračuje 20 cm, v místech, kde byly v předchozích dnech upravovány běžecké tratě, může být sněhu dostatek, takže možná na nějakou dobu poslední šance pořádně si zaběhat!

Mapa aktuální sněhové pokrývky (interaktivní předpovědní mapa)
Reporty z bílých stop od běžkařů pro běžkaře!

Napište i vy čerstvé info z vámi navštívených oblastí a získejte odměnu ka každý report!
Předpověď počasí dle ČHMÚ:

Předpověď na sobotu (00-24):
Skoro jasno až polojasno. Místy, zejména na východě území, zataženo nízkou oblačností. K večeru na severozápadě Čech přibývání oblačnosti a místy déšť. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C, na Moravě a ve Slezsku 3 až 7 °C. Čerstvý jihozápadní vítr 5 až 9 m/s, v Čechách místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na neděli (00-24):
Zataženo s deštěm, na severu nad 800 m přechodně i sněžení. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, na Moravě a ve Slezsku místy až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C, na severu kolem 6 °C. Čerstvý západní vítr 5 až 10 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s.Krkonoše

Aktuální sněhová situace:

V krkonošském masivu je většina strojově upravovaných stop starších než 7 dní, čas od času můžete však narazit i na stopu čerstvou. Rozhodně si zaběháte kolem Horních Míseček, v okolí Rokytnice se také na suchu nezůstanete. Pokud hledáte sněhovou jistotu, doporučit se dá hřeben s cestou česko-polského přátelství, kde je na běžky sněhu stále dostatek.


Více na bilestopy.cz/cs/krko­nose
Jizerské hory

Trasa Jizerské 50 i okolí Bedřichova hlásí poměrně dobré podmínky, sníh je měkčí, v neděli může přijít mrholení až lehký déšť, pokud bude v noci mrznout, zřejmě to pro běžky nebude to pravé. Zatím však nejlépe uděláte, nastoupíte-li v Bedřichově u stadionu a vyberete si, která stopa vám přijde nejlepší.

Orlické hory

Říčky hlásí upravené tratě, 5 až 10 cm sněhu, mokrého, místy ve stopě kaluže a jehličí. Jestli se chcete vydat do Orlických hor, začněte v Deštném – zde se sdružuje nejvíce upravených a potenciálně sjízdných stop.

Šumava

Okolo Železné Rudy a Srní se dá solidně běhat ve starších stopách, mimo tratě není sněhu nazbyt a mizí velmi rychle, takže víkendová situace také nebude ideální…


Jeseníky

V Jeseníkách je nejlepším typem vyrazit na návštěvu k polským kamarádům – trasy jsou upravené i přes hranice. Okolo Paprsku je také dobré sklouznutí – občas je potřeba počítat s větvičkami či občasnými kamínky na trati, sníh je měkký a rozbitý chodci i lyžaři, ale klouzat se ještě stále dá.


Beskydy

Pustevny a okolí hlásí dobré upravené stopy, dále je upraveno několik běžeckých okruhů o menších délkách (Čeladná golf club) – zde se dají čekat dobré běžecké možnosti i o víkendu.
Vysočina

Na Vysočině většina sněhu roztála, běhat se nedá už ani na Novoměstsku.
Krušné hory

Krušnohorsko hlásí nepřívětivou situaci pro všechny formy lyžování, obzvlášť běžeckého – pokud si chcete zaběhat, do Krušných hor nevyrážejte.