Tento specialista na sprinty udával vysoké tempo hned po startu závodu, ale v cílové rovince podlehl strhujícímu závěru Řezáče. Podobně na tom byl také třetí Ital Mauro Brigadoi, který byl za Newellem o pouhou desetinu zpět. O 21 sekund později za nimi dojel domácí favorit Martin Sutter. Velkou radost z vítězství měl také Ital Mirco Bertolina, který ale zvolil kratší závod klasickou technikou na 20 km. Zopakoval si tak vítězství ze sobotního Dolomit Sprintu.

Na ženské trati dominovala bývalá ukrajinská reprezentantka Valentina Ševčenková s luxusním náskokem pěti minut na Norky Kristin Antonsenovou a Ingunn Britt Nydalovou.

Závodu na 42 km klasicky se zúčastnilo 398 závodníků v mužské a 30 závodnic v ženské kategorii. Vzhledem k tomu, že se v současném víkendu jela La Diagonela, závod Visma Ski Classics ve Švýcarsku, tak se zde mnoho známějších jmen od lyžařských maratónů již neobjevilo.

V sobotním závodě na 42 km bruslením se blýskl třináctým místem náš bývalý reprezentant Radek Šretr a čtvrtým místem na stejné trati jablonecká Klára Moravcová, když na pódiové umístění ztratila jednu minutu. Zdena Vejnarová skončila devátá. Závodu se zúčastnilo 240 mužů a 31 žen. Velmi početné byly i závody klasickou technikou a bruslením na 20 km.

Závodníci si vychutnali při letošním 42. ročníku Dolomitenlaufu vcelku ideální podmínky, krásně upravené tratě v lyžařském běžeckém a biatlonovém středisku v Obertilliachu, nedaleko městečka Lienz, kdy se střídalo slunce s poměrně hustým sněžením. Dolomitenlauf je největším lyžařským maratónem v Rakousku, který je určen pro profesionály i amatéry, pro lyžaře všech dovednostních úrovní, každého věku i vkusu. Pro mnohé z nich se stává vždy novou výzvou. Závodníky pak doprovází působivá příroda i povzbuzující divácká kulisa. Tak popisuje závod hlavní organizátor Franz Theurl. V průběhu čtyř dnů jsou vypouštěni závodníci na celkem sedm různých vzdáleností s různými stupni obtížnosti. Denní závod opětovně doplňují páteční sprinty a další sportovní i společenské akce po celém Lienz. Více jak 300 dobrovolníků se podílelo na přípravě lyžařských tratí, aby byla garance kvalitních závodů pro více jak tisíc závodníků z celého světa.