Seefeld byl už dvakrát hostitelem závodů v běhu na lyžích při Zimních olympijských hrách v Innsbrucku. Olympijský oheň zde byl zapálen poprvé v roce 1964, podruhé v roce 1976 a pokaždé přilákal tisíce nadšených fanoušků z regionu. Seefeld bude také hostitelem běžeckého lyžování při mistrovství světa v roce 2019.

Jsme s tímto řešením velmi spokojeni, Seefeld je fantastický areál pro běžecké lyžování v nádherné přírodě s asi 200 kilometry denně upravenými lyžařskými stopami. LOC Seefeld má velké zkušenosti s pořádáním závodů v běhu na lyžích, jakož i dalších mezinárodních akcí. Všichni budeme tvrdě pracovat pro vytvoření co nejlepších podmínek pro nedělní závod. Doufejme, že to je začátek další spolupráce mezi námi a Seefeldem, věřím, že by to mohlo být pevné místo v kalendáři Visma Ski Classics v následujících letech, říká David Nilsson za CEO Visma Ski Classics.


Kaiser Maximilian Lauf v Seefeldu se tak otvírá pro elitu i amatérské lyžaře. Dodatečně byl zařazen místo König Ludwig Laufu do seriálu Visma Ski Classics pro letošní ročník. Premiérový závod se bude konat ve velmi omezeném prostoru v místě startu i podél trati, kde nebude k dispozici žádná vyhřívaná budova pro přípravu závodníků před startem. Trať vede částečně po trati olympijského závodu z let 1964 a 1974, kde v roce 1964 tehdejší lyžařská hvězda Sixten Jernberg ze Švédska vyhrál závod 50 km.


Myslíme si, že Visma Ski Classics může pomoci Seefeldu zrealizovat naše budoucí plány stát se nejlepším areálem pro běh na lyžích v Alpách. Chceme zatraktivnit běh na lyžích a otevřít ho pro nejširší veřejnost od profesionálních sportovců až po kondiční běžce. Závod v rámci Visma Ski Classics spolu se světovým šampionátem v roce 2019 budou základem pro naše plány do budoucna. Jsme přesvědčeni, že můžeme dosáhnout našich cílů a těšíme se na případnou další spolupráci s Visma Ski Classics, říká Markus Daschil, předseda turistické rady a koordinátor sekce pro běh na lyžích.


V neděli 7. 2. 2016 v 8 hod odstartují nejprve ženy kategorie Elite, v 8.20 hod odstartují muži Elite na 65 km klasicky (3 kola s celkovým převýšením 1 300 m). Ve 12 hod pak odstartují amatéři na 22 km klasicky.


Přihlášky závodníků budou přijímány od středy v 8 hod a končí v pátek o půlnoci. Jejich počet je omezen na 500 startovních míst, cena je 50 Eur za přihlášku.


Přihláškový formulář je zveřejněn na adrese

http://www.vismaskiclassics.com/…eefeld-tirol