Obecná situace:

Sněhu nám lehce ubylo kvůli vysokým teplotám, ale ve vyšších polohách stále něco zůstalo – a během noci ze čtvrtka na pátek by mohlo ve vyšších polohách něco málo ještě nasněžit! Takže lyžaři, nezoufejme, možná zimě ještě není konec! Počasí na víkend se rýsuje zatažené, s denními teplotami mezi 5 a 10 stupni. V neděli nás mohou potkat menší poryvy větru.

Mapa sněhové pokrývka pro sobotu, 9:00 (interaktivní najdete zde na spodku stránky)
Reporty z bílých stop od běžkařů pro běžkaře!

Napište i vy čerstvé info z vámi navštívených oblastí a získejte odměnu ka každý report!
Předpověď počasí dle ČHMÚ:

Předpověď na sobotu (00-24):
Oblačno až polojasno, místy, zejména na Moravě, zataženo nízkou oblačností nebo mlhy a ojediněle mrholení. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C, na Moravě až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C, na Moravě kolem 6 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 3 až 7 m/s, v jihozápadní polovině Čech slabý do 4 m/s.

Předpověď na neděli (00-24):
Oblačno až zataženo. V Čechách postupně od západu místy s deštěm, na Moravě a ve Slezsku srážky jen ojediněle. Nejnižší noční teploty +4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C. V Čechách mírný jihozápadní vítr 2 až 5 m/s. Na Moravě a ve Slezsku čerstvý jihovýchodní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, bude odpoledne a večer slábnout.Krkonoše

Aktuální sněhová situace:

Čerstvě upravené tratě najdete v okolí Černé hory a Vrchlabí, ale starší tratě na hřebeni jsou stále v dobré kondici, byť může být stopa zmrzlá. Pro sportovní vybití také můžete vyrazit na některé speciálně upravené okruhy – především na Mísečkách a okruhy okolo Černé hory.


Více na bilestopy.cz/cs/krko­nose
Jizerské hory

Jizerky hlásí zmrzlý sníh, na jistotu vsadíte, když vyrazíte na Bedřichovský stadion a zvolíte některý z projetých okruhů – očekávejte, že místy budete muset lyže sundat a přenést nějakou tu silnici nebo travnatý úsek. Poběhat se však dá a doufejme, že s pátečním sněžením se situace opět zlepší a bude se dát doběhnout na Knajpu bez sundání lyží!

Orlické hory

V Orlických horách není situace o mnoho nadějnější – závod Orlický maraton byl přesunut na začátek března právě kvůli sněhovým podmínkám. Pokud na hřebeni v pátek nasněží, doporučujeme dbát opatrnosti při běžkování – pod novým sněhem bude ledovatý firn!

Šumava

Šumava vděčí své lehce oddálené poloze v rámci českých hor za to, že zde nějaký sníh přece zůstal – byť je mokrý a těžký. Stopy jsou sice upraveny před delší dobou, přesto pohodlně dojedete třeba z Modravy přes Březník až na Kvildu. Vezměte tedy prkýnka a hurá na Šumavu!


Jeseníky

Jestliže máte na dosah Jeseníky, vyrazte na Paprsek. V jeho okolí je více než polovina upravovaných stop v dobrém stavu a tyto slibují kvalitní běh.


Beskydy

Z Velkých Karlovic vyrážejí tři okruhy o délce 10, 25 a 50 km – byly upraveny před několika dny, jestli někde do víkendu vydrží sníh, tak zde. Organizátoři Karlovské padesátky se jistě budou snažit o kvalitní přípravu trati na příští týden.

Krušné hory

Po závodu v lyžařském OB jsou upraveny standardní tratě v biatlonovém areálu Eduard, tratě jsou v dobrém stavu. Magistrála mezi Myslivnami a Abertamy je taky sjízdná, místy odtáté.